70. rocznica Powstania Warszawskiego

2014-08-06 19:38:00

Przedstawiciele klasy 2 LOP Emilia Kolka, Paulina Magulska, Marta Antczak, Filip Piestrzyński, Filip Styn, Przemysław Dobek wraz z wychowawcą, panem Radosławem Pleszyniakiem, reprezentowali naszą Szkołę w uroczystościach, które odbyły się w związku z 70. rocznicą wybuchu Powstania Warszawskiego w Warszawie.

Uczniowie między innymi odwiedzili cmentarz wojskowy na Powązkach, aby oddać cześć generałowi  Antoniemu Chruścielowi ps. "Monter". Następnie w godzinie „W”  brali udział w głównej uroczystości  pod pomnikiem Gloria Victis. Hołd Powstańcom oddali tam przedstawiciele władz państwowych, powstańcy, żołnierze, harcerze, mieszkańcy Warszawy. Wśród władz obecni byli, Prezydent Rzeczpospolitej Polskiej Bronisław Komorowski wraz z małżonką, a także Premier Donald Tusk.

Uczniowie z wychowawcą pełnili służbę harcerską - powstańczą uczestnicząc w Zlocie 70-lecia wybuchu Powstania Warszawskiego "Jutro Powstanie" organizowanego przez Związek Harcerstwa Rzeczypospolitej. Odwiedzili również  Muzeum Powstania Warszawskiego i w wiele miejsc związanych z Powstaniem, poznając powstańców z roku 1944 i obecnych rekonstruktorów. 

DSC01327.jpg

DSC01334.jpg

DSC01335.jpg