Akcja "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko"

2016-06-15 15:17:00

Dyrektor Zakładu Linii Kolejowych w Gdyni, pan Julian Skrochocki, zaprasza uczniów, nauczycieli, rodziców i wszystkie zainteresowane osoby na Inaugurację XII edycji kampanii "Bezpieczny przejazd - szlaban na ryzyko", która odbędzie się w Somoninie 28 czerwca o godz. 10.00. Będzie to symulacja wypadku kolejowo - drogowego. W ustawiony na torach samochód wjedzie pociąg, następnie zostanie przeprowadzona akcja ratunkowa. Akcja ma na celu przećwiczenie przez służby ratunkowe takiej sytuacji, a także uświadomienie mieszkańcom niebezpieczeństw, jakie niesie za sobą nieuważne zachowanie na przejeździe kolejowym.

Zakład Linii Kolejowych w Gdyni współpracuje z naszą szkołą w zakresie wprowadzenia nowego kierunku kształcenia  od roku szkolnego 2016/2017. Uczniowie kierunku technik transportu kolejowego odbywać będą praktyki, a także niektóre zajęcia na terenie ZLK.