Dzień Logistyka

2014-01-13 23:08:00

Dnia 10 stycznia odbył się w naszej szkole I Dzień Logistyka zorganizowany przez Panią Agnieszkę Rychert i Iwonę Czechowską-Szczudrawa – nauczycieli przedmiotów logistycznych.

W zajęciach uczestniczyli uczniowie wszystkich klas Technikum w zawodzie technik logistyk. Pierwszym punktem programu był konkurs zorganizowany przez naszych Gości z WSAiB w Gdyni. Uczestnicy mieli za zadanie rozwiązać test z zakresu logistyki i transportu. Na wyniki testu czekamy do 5 lutego – wówczas będzie wiadomo czy udało się przebrnąć przez I etap konkursu, aby potem powalczyć o indeks uczelni. 

375.JPG

377.JPG

Pani dyrektor Gabriela Kowalska oficjalnie rozpoczęła nasze spotkanie z logistyką, po czym wysłuchaliśmy wykładu wygłoszonego przez Pana prof. Krzysztofa Ficonia – kierownika katedry logistyki WSAiB w Gdyni.

Szczególnie dla naszych przyszłych absolwentów – uczniów klasy IV – Pani Magdalena Czaja i Pani Agata Solis, przedstawiły zasady rekrutacji i różne ścieżki kształcenia na WSAiB w Gdyni.

Następnie Pan Mariusz Beruś – specjalista ds. Transportu, zdradził czego oczekują pracodawcy od kandydatów do pracy w branży TSL.

387.JPG

402.JPG

410.JPG

445.JPG

 

Po tak solidnej dawce informacji nadszedł czas na rozrywkę – Turniej Klas Logistycznych. Byliśmy świadkami prawdziwego boju, w którym walczyli przedstawiciele poszczególnych klas. Uczestnicy mieli za zadanie zaplanować powierzchnię do składowania w magazynie, uformować i zabezpieczyć jednostkę ładunkową zgodnie ze zleceniem klienta, oraz właściwie przeprowadzić gospodarkę odpadami. Po wyrównanej walce zwyciężyła drużyna w składzie: Wiktoria Bojanowska kl. I, Daria Formela kl. IV, Kamil Lotkowski kl. IV i Mateusz Lihs kl. IV.

Zwycięska drużyna otrzymała nagrody ufundowane przez naszych Gości z WSAiB oraz Radę Rodziców przy ZSZiO w Żukowie. Pozostali uczestnicy turnieju otrzymali nagrody pocieszenia. Szczęśliwym zwycięzcom nagrody wręczyła Pani dyrektor Magdalena Rotter, która następnie oficjalnie zakończyła imprezę.

Serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania I Dnia Logistyka w naszej Szkole.

473.JPG

 

476.JPG

478.JPG

525.JPG

526.JPG

557.JPG