„Dzień Otwartej Uczelni” w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni

2015-11-22 17:21:00

Dnia 27.11.2015r. uczniowie II klasy policyjnej Liceum Ogólnokształcącego wraz z wychowawcą klasy p. Joanną Kazaną i doradcą zawodowym p. Martyną Kuberską uczestniczyli w „Dniu Otwartym Uczelni” w Akademii Marynarki Wojennej w Gdyni. Jak się okazało na miejscu opiekunem grupy była absolwentka naszego Liceum, a aktualnie studentka AMW.

W ramach zwiedzania uczelni wyższej uczniowie odwiedzili specjalistyczne gabinety dydaktyczne, w tym przede wszystkim nowoczesne symulatory. Młodzież miała okazję popływać okrętem w symulatorze nawigacyjnym, jak również mogła  sprawdzić swoje umiejętności strzeleckie na tzw. trenażerze strzeleckim „Śnieżnik” –  jeden z najnowocześniejszych w Polsce. Wrażenia dla przyszłych mechaników czekały w symulatorze spawania, gdzie można było zobaczyć, uczyć się i trenować różne metody spawania i to w różnych środowiskach. Chwilę wyciszenia zapewniła młodzieży wizyta w uczelnianym planetarium. Na zakończenie zwiedzania młodzież miała możliwość wejścia na pokład okrętu podwodnego typu Kobben, który stoi na dziedzińcu Akademii Marynarki Wojennej.  Jednostka waży 370 ton, ma 45,5 metra długości, 4,6 metra szerokości i 8,9 metra wysokości. Głównym przeznaczeniem okrętu podwodnego są zadanie naukowe. 

Wycieczka miała na celu zapoznanie młodzieży z ofertą Akademii Marynarki Wojennej  w Gdyni oraz pozwoliła na poszerzenie zakresu wiadomości uczniów na temat szkolnictwa wyższego w zakresie służb mundurowych.

001.JPG

002.JPG

004.JPG

003.JPG