Dzień Technika

2014-05-26 13:44:00

23 maja zorganizowano w naszej szkole I turniej dla gimnazjalistów pod hasłem „Zawodowcy z Gimnazjum”. Głównym celem konkursu było zapoznanie naszych młodszych kolegów ze specyfiką zawodów technika ekonomisty, technika logistyka, technika organizacji reklamy i technika informatyka.

Konkurs składał się z II etapów, w których łącznie wzięło udział 510 uczniów z 7 szkół. Do turnieju zaproszono 95 uczniów, którzy najlepiej wypadli w I etapie konkursu.

DSC_0455.JPG

DSC_0471.JPG

DSC_0483.JPG

Do finałowych rozgrywek o tytuł najlepszych gimnazjalistów zakwalifikowało się 12 osób, które rywalizowały ze sobą w czterech 3-osobowych drużynach.

DSC_0576.JPG

Drużyny zmierzyły się ze sobą w 6 konkurencjach, których tematyka nawiązywała bezpośrednio do poszczególnych zawodów. Uczestnicy wykazali się m.in. znajomością budowy komputerów, znajomością języka angielskiego, podstawowych terminów ekonomicznych oraz organizacją pracy na stanowisku magazyniera.

DSC_0594.JPG

DSC_0604.JPG

DSC_0605.JPG

Tytuł najlepszych wywalczyła drużyna nr 2 w składzie: Paulina Skerka z Somonina, Kamila Okrój z Kiełpina i Mateusz Kąkol z Przodkowa.

DSC_0724.JPG

Zwycięzcom gratulujemy i dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w przygotowaniach oraz organizacji tej wspaniałej zabawy. Szczególne słowa podziękowania należą się paniom Iwonie Czechowskiej-Szczudrawa i Agnieszcze Rychert, które wraz ze swoimi uczniami Technikum wymyśliły i przygotowały całą imprezę.

Więcej zdjęć i informacji na Kartuzy.info