Gminny Festiwal Młodzieży w Żukowie

2013-06-07 12:58:00

„Tuwim – niekoniecznie dzieciom” to hasło tegorocznej, ósmej już edycji Gminnego Festiwalu Młodzieży w Żukowie. Głównym organizatorem imprezy jest nasz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących, gdzie odbył się festiwal w dniu 06.06. 2013 roku. Przy współpracy z gimnazjami naszej gminy: z Chwaszczyna, Leźna, Przyjaźni i Żukowa młodzież przygotowała i zaprezentowała szereg widowisk teatralnych, recytatorskich i muzycznych. Program artystyczny był ściśle związany z tematyką tegorocznego festiwalu i dotyczył życia i twórczości Juliana Tuwima. Można więc było obejrzeć inscenizacje teatralne wierszy poety i recytacje jego utworów. Z osobą Tuwima był powiązany również międzyszkolny quiz wiedzy o życiu i twórczości poety. W ramach festiwalu młodzieży przeprowadzono też konkurs publiczności na najlepszy występ artystyczny. Wśród nagrodzonych znaleźli się między innymi Angelika Formela z gimnazjum z Przyjaźni oraz uczeń żukowskiego gimnazjum Bartosz Podleś, którzy zdaniem widzów najciekawiej wykonali zaprezentowane przez siebie utwory. Oczywiście w przerwie między występami artystycznymi młodzież poczęstowano drożdżówkami, ale niecodzienną atrakcją tegorocznego VIII Gminnego Festiwalu Młodzieży był pokaz samoobrony w wykonaniu klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Żukowie.

DSC_0988.JPG

DSC_0815.JPG

DSC_0792.JPG

DSC_0866.JPG

DSC_0954.JPG