Grupa teatralna na Forum Teatralnym w Kwidzynie

2016-05-23 08:04:00

 

Na zaproszenie organizatorów grupa teatralna Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie odpowiedziała przybyciem na XXIII Kwidzyńskie Forum Teatralne Kształcenia Specjalnego w dniu 18.05.2016roku. Do udziału w przeglądzie zgłosiło się 16 grup teatralnych z terenu województwa pomorskiego, kujawsko-pomorskiego i warmińsko-mazurskiego. Tematyka i forma widowisk była bardzo zróżnicowana. Mogliśmy więc obejrzeć spektakle historyczne np. 966 Chrzest Polski, prezentacje taneczne: Przebudzenie wiosny, tango oraz wiatr pod skrzydłami, jak i adaptacje klasycznych bajek: np. Brzydkie kaczątko, Koziołek Matołek czy Kopciuszek.

Wszystkie spektakle łączyła pieczołowicie skonstruowana i ujmująca dekoracja oraz bogate stroje. Praca i zaangażowanie opiekunów pracujących nad przygotowaniem przedstawień były zadziwiające, co dało niesamowite efekty. Młodzież żukowska była pod wrażeniem oglądanych widowisk.

„Najciekawszym aspektem tego przeglądu – powiedziała Karolina Milewska  z klasy  2 LSG – były występy dzieci niepełnosprawnych, które w ciekawy i urzekający sposób przedstawiły różne spektakle”. Zuzia Dalecka (2 TER) dodaje: „Dzisiejszy dzień pokazał mi, że wszystko jest możliwe. Podobało mi się, jak każdy może zrealizować swoje marzenia. Osoby z placówek specjalnych mi to dzisiaj udowodniły”.

Forum Teatralne w Kwidzynie trwało dwa dni, ale nasza młodzież wróciła do Żukowa z bogatym przeżyciem doświadczonych widowisk.

P5180009.JPG