Hazard? Nie, dziękuję.

2019-01-23 12:57:00

W dniu 23.01.2019r. uczennice i uczniowie klas 3TEL i 3 TEP uczestniczyli w spotkaniu informacyjno-edukacyjnym z pracownikiem Pomorskiego Urzędu Celno-Skarbowego w Gdyni p. Leszkiem Behmke w ramach kampanii „Hazard ? Nie, dziękuję”. Spotkanie zostało przeprowadzone w ramach ogólnopolskiej kampanii Krajowej Administracji Skarbowej w obszarze nielegalnego urządzania i prowadzenia gier hazardowych.

Wyniki badań przeprowadzonych na zlecenie Funduszu Rozwiązywania Problemów Hazardowych przez Fundację CBOS wskazują, że ponad 50 tys. Polaków jest silnie uzależnionych od gier hazardowych, a blisko 200 tys. narażonych na ryzyko uzależnienia. Najbardziej narażeni na uzależnienie od hazardu są młodzi ludzie – wyniki badań pokazują, że im młodszy jest gracz, tym większe jest prawdopodobieństwo uzależnienia. W najmłodszej grupie, osób do 18 roku życia, odsetek zagrożonych wynosi aż 14,2 proc., w tym 2,8 proc. to osoby już grające.

Celem prowadzonych działań jest zmniejszenie liczby osób uczestniczących w nielegalnym procederze urządzania i prowadzenia gier hazardowych, w tym w Internecie, a także podniesienie świadomości młodych osób na temat zagrożeń jakie niesie hazard, a w konsekwencji uzależnienie od niego. Uzależnienie od hazardu jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny.

1.jpg

4.jpg

5.jpg

plakat_gram_bo_musze.jpg