I Powiatowy Konkurs Wiedzy o Transporcie

2018-05-08 10:08:00

26 kwietnia w Dniu Drogowca i Transportowca, odbył się w naszej szkole finał powiatowego konkursu pod tytułem „Transport a rozwój gospodarczy kraju.”

Do walki o tytuł mistrza wiedzy o transporcie przystąpiło 19 uczniów reprezentujących Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach, Branżową Szkołę I Stopnia w Sierakowicach oraz Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

W I etapie uczniowie musieli wykazać się szeroką wiedzą z zakresu transportu, spedycji i motoryzacji
i na podstawie rozwiązanych przez nich testów wyłoniono „10 najlepszych z najlepszych.”

Walka o miejsca medalowe rozegrana została na podstawie reguł teleturnieju „Jeden z dziesięciu”.

Wszystkim dziesięciu finalistom nie brakowało ducha walki i oprócz wiedzy o transporcie wykazali się także doskonałą taktyką eliminowania przeciwników.

Najlepszym zarówno pod względem wiedzy o transporcie, jak i strategii gry okazał się Jakub Formela z ZST w Kartuzach. Drugie miejsce wywalczył Nikodem Witka z BS I Stopnia w Sierakowicach, a trzecie miejsce zdobył Szymon Bryska z ZST w Kartuzach.

W tym dniu nie zabrakło również specjalistów z branży Transport-Spedycja-Logistyka, którzy przekazali naszym uczestnikom ciekawe informacje na temat specyfiki pracy w transporcie.  Naszymi gośćmi byli Panowie z firmy Kolanko Transport – Pan Robert Grzenkowski, Leszek Groth oraz Gracjan Krefta, którym dziękujemy za udział w imprezie.

Spotkanie z branżą logistyczno-transportową było ciekawym doświadczeniem dla uczniów i mamy nadzieję, że rozbudziło w nich zainteresowanie tematyką, która stanowi istotny element gospodarki narodowej.

Dziękujemy nauczycielom za zaangażowanie i przygotowanie uczniów do konkursu, a zwycięzcom
i wszystkim uczestnikom finału raz jeszcze gratulujemy szerokiej wiedzy o transporcie.

Aleksandra Ziółkowska i Iwona Czechowska-Szczudrawa

DSC_0024.JPG

DSC_0029.JPG

DSC_0049.JPG

DSC_0058.JPG

DSC_0059.JPG

DSC_0141.JPG

DSC_0149.JPG

DSC_0162.JPG