III Powiatowy Konkurs z Geografii

2013-04-03 16:43:00

26 marca 2013 roku odbył się w naszej szkole III Powiatowy Konkurs z Geografii „Dookoła świata – Polska”. Wzięło w nim udział 25 uczniów z 6 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Uczestnicy rozwiązywali zadania na mapie konturowej Polski. W tym roku musieli wykazać się doskonałą znajomością elementów środowiska geograficznego oraz walorów turystycznych Polski.

Z zawiłościami mapy konturowej najlepiej poradziły sobie uczennice z I LO z Kartuz  – GRATULUJEMY!!! 

Po zmaganiach konkursowych na uczniów czekał poczęstunek, a potem  „podróż do Brazylii”, gdy zasłuchali się oni w opowieści i oczarowali zdjęciami podróżnika Pana Marcina Czecholińskiego. Pytaniom nie było końca.

Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i książki o tematyce geograficznej.

 DSC_0017.JPG

 DSC_0025.JPG