IV Powiatowy Konkurs z Geografii

2014-03-26 07:53:00

25 marca 2014 roku odbył się w naszej szkole IV Powiatowy Konkurs z Geografii „Dookoła świata – Azja”. Wzięło w nim udział 28 uczniów z 7 szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego. Uczestnicy rozwiązywali zadania na mapie konturowej Azji. W tym roku musieli wykazać się doskonałą znajomością elementów mapy fizycznej i politycznej kontynentu azjatyckiego.

            Najlepszą orientacją na  mapie kontynentu kontrastów wykazali się: Emilia Kolka (ZSZiO Żukowo), Maciej  Dojczman i Daria Wendt (I LO Kartuzy) oraz Szymon Subkowski (ZSZiO Kartuzy) – GRATULUJEMY!!! 

            Po zmaganiach konkursowych na uczniów czekał poczęstunek, a potem  wycieczka do żukowskiego Kościoła Mariackiego. O dziejach Zakonu Norbertanek, wpisanych w historię Żukowa,  i zabytkach kościoła niezwykle interesująco opowiadała Pani Genowefa Zasada (przewodnik po Ziemi Kaszubskiej).

            Na zakończenie wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy a finaliści również książki o tematyce geograficznej.

            Konkurs został sfinansowany przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych w Kartuzach – dziękujemy!!!

P1120529.JPG

P1120534.JPG

P1120554.JPG