Jubileusz Szkoły

2013-10-07 12:23:00

4.10.2013 nasza szkoła obchodziła sześćdziesiąty jubileusz połączony z nadaniem szkołom wchodzącym w skład naszego Zespołu Szkół imienia Książąt Pomorskich oraz wręczeniem nowych sztandarów.

Jubileusz rozpoczął się mszą świętą w kościele WNMP w Żukowie, koncelebrowaną przez ks. Prałata Ireneusza Bradtke i  czterech księży związanych ze Szkołą. Kazanie wygłosił ks. Stanisław Gackowski. Szczególnym momentem było poświęcenie sztandarów wniesionych przez rodziców naszych uczniów.

Następnie goście i uczestnicy przemaszerowali ulicami miasta do Szkoły, gdzie miała miejsce dalsza część uroczystości. Przemarsz uświetniła Orkiestra Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Oficjalne nadanie imienia Książąt Pomorskich nastąpiło poprzez uchwałę Rady Powiatu Kartuskiego, którą odczytał przewodniczący Mieczysław Woźniak. Wniesione przez rodziców sztandary zostały zaprezentowane publiczności, wyjaśniono symbolikę widniejących na nich elementów. Goście honorowi i fundatorzy wbili do drzewca pamiątkowe gwoździe.

Nowe sztandary dla Liceum Ogólnokształcącego, Technikum i Zasadniczej Szkoły Zawodowej przekazali rodzice na ręce dyrektor Gabrieli Kowalskiej, która z kolei wręczyła je uczniom. Uczniowie ślubowali na nowe sztandary, między innymi:  dbać o honor szkoły, współtworzyć jej tradycje i rozsławiać imię; rzetelną nauką i wytrwałą pracą wypełniać pokładane w uczniach nadzieje i rodziców, wychowawców i nauczycieli.

Wśród okolicznościowych przemówień na szczególną uwagę zasługuje wypowiedź pani Anny Ramczyk  reprezentującą grupę pierwszych absolwentów Liceum Pedagogicznego, którzy w 1953 roku rozpoczęli naukę w naszej szkole.

Uroczystość zakończyło przedstawienie „Wizytacja Mściwoja” autorstwa i w reżyserii pana Roberta Redlickiego, zaprezentowane przez Koło Teatralne naszej szkoły przy współudziale absolwentów,  oraz wybór piosenek Chóru Szkolnego pod kierownictwem pani Celiny Leszczyńskiej-Rubin.

DSC04650.JPG

DSC04716.JPG

DSC04753.JPG

DSC04820.JPG

DSC04828.JPG

DSC04831.JPG