Kurs pierwszej pomocy

2015-03-18 08:10:00

W dniach 7-8.03.2015 r. w Pępowie Gdańskim strzelcy z JS4018 przeprowadzili kurs pierwszej pomocy dla uczniów klasy Policyjnej oraz Straży Granicznej z ZSZiO w Żukowie. Jak zawsze dużą dawkę wiedzy teoretycznej dopełniły ćwiczenia praktyczne oraz pozoracje, także te w nocy.

Warto wspomnieć, że strzelcy poproszeni przez uczestników (w zdecydowanej większości płci żeńskiej) o zorganizowanie dyskoteki wieczorem po zajęciach, przystali na ten pomysł i szybko zaadaptowali go do kursu - chwilę po włączeniu muzyki miała miejsce pozorowana bójka, co poskutkowało dużą liczbą poszkodowanych, przy których kursanci mieli okazję się wykazać.

Kurs prowadziło dwóch ratowników medycznych z JS w asyście kadry pomocniczej. Mamy nadzieję, że uczestnicy wynieśli z kursu dużą dawkę praktycznej wiedzy i poradzą sobie w niejednej trudnej sytuacji.

W kursie brało 16 osób z klas pierwszych mundurowych, a kadrę pomocniczą stanowili nasi starsi uczniowie oraz absolwenci ZSZiO Żukowo.

Opiekunami ze strony Szkoły byli p. Joanna Kazana (organizator kursu) i p. Szymon Biernacki.

 pomoc1.jpg

 pomoc2.jpg

 pomoc3.jpg