Ślubowanie klas pierwszych mundurowych

2014-10-05 12:45:00

 

Do uroczystości ślubowania przystąpiła klasa policyjna i klasa Straży Granicznej na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli nie tylko rodzice kadetów, włodarze powiatu kartuskiego i gminy Żukowo, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, ale także funkcjonariusze Komendy Policji w Gdańsku, Kartuzach i Żukowie oraz Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. 

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od efektownego wejścia kadetów krokiem marszowym przy komendach wydawanych po raz pierwszy przez starszych kadetów. Po wygłoszeniu tekstu roty i złożeniu aktu ślubowania na nowy sztandar Szkoły młodzież pierwszych klas mundurowych oficjalnie została przyjęta w poczet młodszych kadetów Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Żukowie o profilu policyjnym i profilu Straży Granicznej. 

W dalszej części programu mogliśmy obejrzeć widowiskowy pokaz sztuk walki przygotowany przez uczniów starszych klas mundurowych pod okiem p. Hanny Las. Pokaz został okraszony zabawnym komentarzem wygłoszonym przez p. Pleszyniaka. Uroczystość ślubowania uświetnił występ orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod batutą kapitana SG Jarosława Rywalskiego. 

DSC_0072.JPG

 

DSC_0079.JPG

DSC_0077.JPG

DSC_0081.JPG