Ślubowanie klas pierwszych mundurowych

2015-10-19 11:04:00

 

Tegoroczna uroczystość ślubowania kadetów pierwszych klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym i straży granicznej w Żukowie przypadło na dzień 16.10.2015r. o d godz. 13.00. Tradycyjnie już wśród zaproszonych gości znaleźli się nie tylko rodzice kadetów, uczniowie starszych klas mundurowych, włodarze powiatu kartuskiego i gminy Żukowo, ale także funkcjonariusze Komendy Policji w Kartuzach oraz placówek Straży Granicznej w Gdańsku i Gdyni.

 Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od efektownego wejścia kadetów krokiem marszowym przy komendach wydawanych przez p. Marka Klimkiewicza. Wychowawcami klas pierwszych w tym roku szkolnym są: p. Szymon Świerczyński – klasy I LOP oraz p. Robert Redlicki – klasy I LSG.

 Po wygłoszeniu tekstu roty i złożeniu aktu ślubowania na sztandar szkoły młodzież pierwszych klas mundurowych oficjalnie została przyjęta w poczet młodszych kadetów liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym i profilu straży granicznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących im. Książąt Pomorskich w Żukowie. Po ślubowaniu kadeci zaśpiewali pieśń Róża i bez mocnym, donośnym głosem, czym wywarli ogromne wrażenie na obecnych w czasie uroczystości gościach.

Po części oficjalnej części imprezy uczennice: Barbara Fierka z I LOP oraz Agnieszka Pawłowska z I LSG zaprezentowały pokaz slajdów z obozu integracyjno-szkoleniowego w Garczynie, który odbył się w dniach 01 – 04.09.2015 roku. W dalszej części programu mogliśmy obejrzeć widowiskowy pokaz sztuk walki przygotowany przez uczniów starszych klas mundurowych pod okiem p. Daniela Błażejczyka i p. Hanny Las.

Uroczystość ślubowania uświetnił występ orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod batutą kapitana SG Jarosława Rywalskiego.

DSC_0018.JPG

DSC_0051.JPG

DSC_0053.JPG

DSC_0061.JPG

DSC_0065.JPG

DSC_0111.JPG