Mikołaje z ZSZIO grają i pomagają...

2015-12-15 10:56:00

Grają..., bo Samorząd Uczniowski zorganizował w naszej szkole imprezę sportową na miarę prawdziwego turnieju siatkarskiego.
4 grudnia na parkiecie walczyły między sobą drużyny reprezentujące Szkołę Zawodową, Technikum i Liceum Ogólnokształcące.

Pomagają..., bo drużyna wspaniałych Mikołajów, wraz z pięknymi Śnieżynkami, zbierała wśród całej społeczności szkolnej pieniądze na paczki świąteczne dla potrzebujących rodzin.

Rywalizacja była bardzo zacięta i takich emocji nikt się nie spodziewał. Umiejętności siatkarskie naszych uczniów stoją na wysokim, światowym poziomie i zdobycie tytułu najlepszej drużyny turnieju kosztowało wiele wysiłku.

Ostatecznie zwyciężyła drużyna Technikum, którą reprezentowali uczniowie z klasy II TIL i IV TRL. Drugie miejsce, po morderczym meczu finałowym, wywalczyła drużyna Liceum a trzecie miejsce zdobyła drużyna Szkoły Zawodowej.

Zwycięska drużyna w nagrodę rozegrała mecz z niezwykle waleczną ekipą nauczycieli. Można się było wyżyć za trudy i znoje, jakie serwują sobie nawzajem uczniowie i nauczyciele podczas lekcji.... Na szczęście obyło się bez ofiar i mecz - nauczyciele kontra uczniowie - odbył się w przyjaznej aczkolwiek walecznej atmosferze.

Imprezę zakończyła oficjalnie Pani Dyrektor wręczając dyplomy i nagrody wszystkim uczestnikom turnieju. Zwycięska drużyna otrzymała bon na kwotę 100 zł, który przekazała na akcję Mikołajkową.

Mikołaje podliczyli zebrane pieniądze – w sumie udało się zebrać ponad 500 zł. Uczniowie z klasy II TIL i IV TRL wraz z księdzem Piotrem zrobili potrzebne zakupy i udali się z paczkami do kilku rodzin.

Umiejętność łączenia zabawy i szlachetnych czynów daje dużo radości. Dziękujemy wszystkim, którzy zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie imprezy. Dziękujemy wszystkim, którzy podzielili się z tym, czym mogli. Pamiętajmy, że „Nigdy nie jesteśmy tak biedni, aby nie stać nas było na udzielenie pomocy bliźniemu”.

Samorząd Uczniowski

DSC_0261.JPG

DSC_0268.JPG

DSC_0282.JPG

DSC_0558.JPG