Na "Majówce z Wybickim" w Będominie

2012-05-30 09:15:00

Tegoroczna Majówka z gen. J Wybickim zakończyła się zwycięstwem naszej żukowskiej szkoły. 26 maja o godzinie 8.00 ekipa uczniowska z klas mundurowych pod kierunkiem Roberta Redlickiego wyruszyła do Będomina. W tamtejszym Muzeum Hymnu Narodowego grupa wysłuchała najistotniejszych wydarzeń z życia autora Pieśni Legionów… oraz historii Polski z okresu przełomu XVIII i XIX wieku.

W pieszym rajdzie szkołę reprezentowali: Aneta Muzolf i Dominik Gański z klasy II LOP oraz Paweł Czerwiński z klasy I LSG. W czasie wędrówki do Sikorzyna grupa musiała zmierzyć się z pytaniami dotyczącymi epoki, w której żył J. Wybicki - takie były zasady konkursu. Po przebyciu 15 km w dworku rodu Wybickich w Sikorzynie czekała na nas ciepła grochówka i kiełbaski z grilla. Na zakończenie imprezy ogłoszono wyniki konkursu i okazało się, że w kategorii rajdu pieszego szkół ponadgimnazjalnych Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie zdobył I Miejsce

majowka 3.JPG

majowka 12.JPG

majowka 2.JPG

majowka 4.JPG