Narodowe Święto Niepodległości

2018-11-21 08:53:00

Z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę niepodległości w naszej szkole odbył się II Szkolny Przegląd Pieśni i Piosenki Patriotycznej. Na wspaniale udekorowanej sali gimnastycznej o godzinie 1111 wszyscy razem odśpiewaliśmy cztery zwrotki Mazurka Dąbrowskiego. Następnie prowadzący uroczystość uczniowie: Klaudia Kuczyńska i Kacper Bejer przedstawili historię i znaczenie dla naszego narodu polskich pieśni patriotycznych. Ideą uroczystości było wspólne śpiewanie, więc kolejno zaprezentowały się wszystkie klasy, wykonując wybrane przez siebie utwory. Wyjątkowy charakter uroczystości podkreślały galowe stroje, mundury, biało-czerwone kotyliony i inne charakterystyczne rekwizyty. Usłyszeliśmy najbardziej znane i najpiękniejsze pieśni narodowe, ale także współczesne przeboje żołnierskie i filmowe. Wielkim aplauzem nagrodzono występ chóru złożonego z nauczycieli oraz krótki koncert zespołu prowadzonego przez chorążego Piotra Klauze z VII Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej w Gdańsku.

 Nasi uczniowie z klas III TEP i IV TPR wzięlitakże udział w powiatowych obchodach Święta Niepodległości w Kartuzach w dniu 11 listopada. Uczestniczyli tam w happeningu „ Wolność zapisana” zorganizowanym przez Centrum Inicjatyw Edukacyjnych.

DSC_0017.JPG

DSC_0018.JPG

DSC_0031.JPG

DSC_0038.JPG

DSC_0069.JPG

DSC_0077.JPG

DSC_0087.JPG

DSC_0099.JPG