Nasi uczniowie w Plymouth

2014-01-19 11:20:00

Druga grupa uczniów naszego Technikum opuściła w niedzielę 12.01 nasz kraj i udała się do Wielkiej Brytanii na praktykę zagraniczną. Staż trwać będzie 4 tygodnie i stanowi zasadniczą część napisanego przez naszą Szkołę projektu  "Nowoczesny Pracownik w Unii Europejskiej - Umiejętność Obsługi Klienta w Języku Angielskim", który z kolei został zrealizowany w ramach projektu systemowego "Staże i praktyki zagraniczne dla osób kształcących się i szkolących zawodowo" realizowanego przez Fundację rozwoju Systemu Edukacji współfinansowanego przez Unię Europejską w ramach środków Europejskiego Funduszu Społecznego Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki.

Po szybkiej i sprawnej podróży (samolot, autokar), uczniowie przywitali się z nieco wietrzną i wilgotną południowa Anglią, gdzie czekali już przedstawiciele rodzin goszczących. Następnego dnia grupa spotkała się w firmie pośredniczącej Tellus Group, gdzie zapoznano wszystkich z zasadami zachowania, BHP i przekazano wiele praktycznych informacji. Lekkim stresem dla wszystkich okazał się obowiązkowy test z języka angielskiego.

001.JPG

 

Kolejnym ważnym punktem programu było spotkanie z przedstawicielami działu praktyk firmy Tellus, którzy każdemu indywidualnie tłumaczyli jak dojechać na swoje miejsce pracy, do kogo się zgłosić i wiele innych istotnych szczegółów.

002.JPG

Istotną częścią pierwszego dnia jest zawsze spacer po centrum Plymouth. Tym razem wycieczkę prowadził pan Iannyis, który swoim donośnym głosem panował nad całą grupą składającą się z naszych uczniów i również przybyłą tego dnia grupą studentów z Niemiec. Niestety pogoda nie sprzyjała spacerom.

003.JPG

004.JPG

Ostatnim punktem programu tego ważnego dnia było udanie się do swoich miejsc pracy. Należy tu pochwalić naszą dzielną osiemnastkę. Wszyscy dotarli do swoich miejsc pracy bez przeszkód.

Od kolejnego dnia czekała naszych uczniów intensywna praca, w czterech zawodach, które oferujemy w naszym Technikum. Technicy logistycy pracują głównie w hurtowniach, ekonomiści  w biurach i instytucjach charytatywnych, informatycy składają i naprawiają komputery, a organizatorzy reklamy szkolą się w centrum szkolenia zawodowego.

006.JPG

007.JPG

008.JPG

009.JPG

Na szczęście są jeszcze weekendy kiedy można sobie odetchnąć. Pierwsza sobota to wyjazd do jednego z największych ogrodów botanicznych na świecie Eden Project w Kornwalii.

010.JPG

011.JPG

Życzymy naszym praktykantom samych cudownych wrażeń do końca pobytu.