Obóz w Przywidzu

2017-06-09 15:27:00

 

Tegoroczny obóz szkoleniowy dla II klas mundurowych Liceum Ogólnokształcącego w Żukowie o profilu straży granicznej i profilu policyjnym został przeprowadzony w dniach 29.05-01.06.2017r. w Przywidzu. Młodzież była zakwaterowana w kilkuosobowych domkach na terenie Campingu nr 20. Szkolenie przeprowadziła grupa instruktorów formacji „Strzelec” z Gdańska pod dowództwem zastępcy komendanta Adama Pisarka, a uczniom towarzyszyło dwóch wychowawców: Szymon Świerczyński oraz Robert Redlicki. Zajęcia programowe obejmowały taktykę zieloną, survival, ratownictwo pola walki, łączność oraz zajęcia wodne.

Program obozu był ściśle powiązany z wymaganiami edukacyjnymi programu nauczania skonstruowanego dla klas mundurowych LO w Żukowie.Mimo to, po kolacji w ramach zagospodarowania czasu wolnego młodzieży, opiekunowie przeprowadzili szereg zajęć o charakterze sportowym, kulturalnym, rekreacyjnym, a nawet edukacyjnym.

Tematyka zajęć oraz ich wymiar czasowy zostanie umieszczony na certyfikatach, które zostaną wręczone uczniom uczestniczącym w obozie i realizującym zamierzone zadania, w dniu uroczystości ukończenia szkoły w przyszłym roku.

Obóz został dofinansowany przez Ministerstwo Obrony Narodowej.

0_DSC0207.JPG

0_DSC0242.JPG

0_DSC0033.JPG