Pożegnanie maturzystów

2013-04-26 17:57:00

W piątek uroczyście pożegnano tegorocznych absolwentów Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Szkolne mury, oprócz dwóch klas Technikum i jednej klasy Liceum Ogólnokształcącego, opuściła pierwsza w historii Szkoły klasa Liceum Ogólnokształcącego o profilu policyjnym. Na uroczystości obecni byli zaproszeni goście w osobach: pana Bogdana Łapy, wicestarosty powiatu kartuskiego, młodszego inspektora Beaty Perzyńskiej, komendanta Miejskiej Policji w Sopocie, młodszego inspektora Tadeusza Trybuś, komendanta Powiatowej Policji w Kartuzach, komisarza Kazimierza Maszke, komendanta Komisariatu Policji w Żukowie, aspiranta Artura Holka i sierżanta sztabowego Jarosławy Krefta (oboje są nauczycielami w klasach mundurowych) oraz przedstawiciela Rady Rodziców, pana Marka Bronk. Nie zabrakło też rodziców absolwentów.

Pani dyrektor, Gabriela Kowalska skierowała do uczniów takie słowa: „Drodzy absolwenci! Po latach nauki opuszczacie mury naszej szkoły. Z pewnością Wasze drogi w większości przypadków się rozejdą. Mam jednak nadzieję, że w Waszej pamięci pozostaną piękne wspomnienia wspólnie spędzonych lat […] My, nauczyciele, przywiązaliśmy się do Was i Wasza przyszłość leży nam na sercu. Dokładaliśmy wszelkich starań, by przygotować Was nie tylko do egzaminów zewnętrznych, ale także do dorosłego, odpowiedzialnego życia…” Wspólnie wspominano minione lata, gratulowano i dziękowano. Nauczyciele i zaproszeni goście otrzymali od uczniów kwiaty, a rodzice wyróżnionych uczniów – listy gratulacyjne. Absolwenci reprezentowali szkołę na różnego rodzaju konkursach, zawodach sportowych, brali także czynny udział w akcjach charytatywnych i projektach finansowanych przez Unię Europejską.

W Liceum Ogólnokształcącym wyróżnieni zostali następujący uczniowie: Monika Ludwichowska (średnia ocen 5,41), Joanna Frankowska (5,38) i Dominika Stankowska (5,13).

W Technikum wysokimi wynikami w nauce wyróżnili się: Joanna Kostuch (5,25), Joanna Karczewska (5,21) oraz Damian Hopa (5,13).

Imprezę poprowadził pan Robert Redlicki, a oprawę muzyczną zapewnił szkolny chór pod dyrekcją pani Celiny Leszczyńskiej – Rubin.

mat02.JPG

mat03.JPG

mat04.JPG

DSC_0468.JPG