Polonez w Kartuzach

2016-01-13 08:01:00

  To już po raz ósmy w historii Kartuz tegoroczni maturzyści ze szkół ponadgimnazjalnych powiatu kartuskiego zatańczyli na kartuskim rynku poloneza. Delegacja maturzystów z naszego Liceum Ogólnokształcącego oraz Technikum również była uczestnikami występu.Taniec korowód liczył kilkuset uczniów. Maturzystów prowadzili burmistrz Mieczysław Gołuński i wicestarosta Bogdan Łapa. W tym roku Polonez zyskał akcent kaszubski. Młodzież tańczyła bowiem w rytm Poloneza Kaszubskiego, skomponowanego przez Antoniego Sutkowskiego. Aranżację muzyczną na potrzeby występu na rynku przygotował Tadeusz Korthals. Po wspólnym tańcu wszyscy zebrali się w kościele pw. Św. Kazimierza na krótkiej modlitwie, której przewodził proboszcz ks. Ryszard Różycki. Maturzyści usłyszeli również życzenia powodzenia na egzaminach od kartuskich samorządowców.
Podobnie jak w Kartuzach, punktualnie o 12.00 poloneza zatańczyła także młodzież z zaprzyjaźnionych powiatów łowickiego, świdnickiego i tatrzańskiego.

DSC_0245.JPG

DSC_0242.JPG

DSC_0208.JPG