Uczniowie klas policyjnych z wizytą w kartuskiej Komendzie Policji

2012-11-18 22:11:00

Uczniowie klas pierwszych liceum o profilu policyjnym w minioną środę odwiedzili kartuską Komendę Policji. Młodzież spotkała się z przedstawicielami Wydziału Ruchu Drogowego, Prewencji oraz Wydziału Kryminalnego, którzy przybliżyli jej specyfikę pracy każdego z wydziałów. Kadeci obejrzeli część sprzętu, z którego korzystają funkcjonariusze podczas służby, a także odwiedzili stanowisko dowodzenia, strzelnicę oraz pokój techników kryminalistyki, gdzie mieli możliwość zabezpieczenia własnych linii papilarnych oraz zrobienia sobie zdjęcia w kabinie sygnalitycznej. Dzięki wizycie w kartuskiej Komendzie Policji młodzież poznała specyfikę pracy funkcjonariuszy i uzyskała odpowiedzi na nurtujące ją pytania. 

Więcej informacji i zdjęcia na Kartuzy Info.