UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA

2012-10-08 12:54:00

Trzy klasy pierwsze liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym miały swoje święto w dniu 4.10.2012r. Do uroczystości ślubowania przystąpiły obie klasy policyjne i klasa Straży Granicznej na boisku szkolnym Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli nie tylko rodzice kadetów, uczniowie starszych klas mundurowych, włodarze powiatu kartuskiego i gminy Żukowo, ale także funkcjonariusze Komendy Policji w Gdańsku, Kartuzach i Żukowie oraz Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku.

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od efektownego wejścia kadetów na taflę boiska krokiem marszowym przy komendach wydawanych przez p. Radosława Pleszyniaka, który prowadził całą ceremonię ślubowania. Nasi kadeci ślubowali między innymi: „pilnie przestrzegać prawa, dochować wierności zasadom koleżeństwa, chętnie nieść pomoc innym, przestrzegać dyscypliny służbowej oraz wykonywać polecenia przełożonych”. Po wygłoszeniu tekstu roty i złożenia aktu ślubowania na sztandar szkoły młodzież pierwszych klas mundurowych oficjalnie została przyjęta w poczet młodszych kadetów liceum ogólnokształcącego o profilu policyjnym i profilu Straży Granicznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

Uroczystość ślubowania uświetnił pokaz samoobrony w wykonaniu kadetów starszych klas mundurowych przygotowany przez p. Monikę Chróścielewską i p. Szymona Biernackiego. Na zakończenie imprezy mogliśmy wysłuchać występu orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. Od tej chwili wszystkich kadetów, którzy złożyli ślubowanie, oficjalnie obowiązują zasady statutowe funkcjonujące w klasach liceum ogólnokształcącego o profilu mundurowym w ZSZiO w Żukowie.

RE

slubowanie2a.JPG

slubowanie3.JPG

slubowanie4.JPG

slubowanie5.JPG

slubowanie6.JPG

slubowanie9.jpg

slubowanie8.JPG