Uroczystość ślubowania

2013-11-21 08:21:00

UROCZYSTOŚĆ ŚLUBOWANIA 19.11.2013

 Ze względu na październikowe obchody 60-lecia naszej szkoły i uroczystość nadania jej imienia klasy pierwsze Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym miały swoje święto w dniu 19.11.2013r. Do uroczystości ślubowania przystąpiła klasa policyjna i klasa Straży Granicznej na sali gimnastycznej Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie. Wśród zaproszonych gości znaleźli nie tylko rodzice kadetów, uczniowie starszych klas mundurowych, włodarze powiatu kartuskiego i gminy Żukowo, przedstawiciele Kuratorium Oświaty, ale także funkcjonariusze Komendy Policji w Gdańsku, Kartuzach i Żukowie oraz Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku. 

Uroczystość ślubowania rozpoczęła się od efektownego wejścia kadetów krokiem marszowym przy komendach wydawanych przez p. Marka Klimkiewicza – wychowawcę klasy Straży Granicznej oraz p. Szymona Biernackiego, który w obowiązku tym zastępował wychowawcę klasy policyjnej, p. Radosława Pleszyniaka. Po wygłoszeniu tekstu roty i złożeniu aktu ślubowania na sztandar Szkoły młodzież pierwszych klas mundurowych oficjalnie została przyjęta w poczet młodszych kadetów Liceum Ogólnokształcącego im. Książąt Pomorskich w Żukowie o profilu policyjnym i profilu Straży Granicznej. 

Po części oficjalnej uroczystości uczennice: Monika Mrowka z I LOP oraz Karolina Grota z I LSG zaprezentowały pokaz slajdów z dotychczasowej działalności kadetów klas pierwszych w naszej szkole. W dalszej części programu mogliśmy obejrzeć widowiskowy pokaz sztuk walki przygotowany przez uczniów starszych klas mundurowych pod okiem p. Moniki Chróścielewskiej. Uroczystość ślubowania uświetnił występ orkiestry Morskiego Oddziału Straży Granicznej w Gdańsku pod batutą kapitana SG Jarosława Rywalskiego. 

Od tej chwili wszystkich kadetów, którzy złożyli ślubowanie, oficjalnie obowiązują zasady statutowe funkcjonujące w klasach Liceum Ogólnokształcącego o profilu mundurowym w ZSZiO w Żukowie.

RE

DSC06790.JPG

DSC06803.JPG

DSC06808.JPG

DSC06813.JPG

DSC06854.JPG

DSC06862.JPG