Warsztaty doradztwa zawodowego

2018-10-30 15:27:00

W dniach 15.10.2018 oraz 18.10.2018 uczniowie klas 2az, 3bz, 3cz, 3LBN, 3LSG uczestniczyli w warsztatach pt. „Bilans zasobów w planowaniu kariery zawodowej” prowadzonych przez doradcę zawodowego Powiatowego Urzędu Pracy w Kartuzach p. Maję Szymańską. Spotkania zostały przeprowadzone w ramach regionalnego przedsięwzięcia Wojewódzkiego Urzędu Pracy w Gdańsku pt. „Wybieraj mądrze”. Wydarzenie miało na celu upowszechnienie usług poradnictwa zawodowego wśród młodzieży szkolnej. Tematyka spotkań byłą bardzo interesująca i obejmowała następujące zagadnienia:

  1. rokowania zawodowe – barometr zawodów (zawody deficytowe i nadwyżkowe),
  2. zasoby osobiste – jak je odkryć i rozwinąć,
  3. moje kompetencje – ważny element współczesnej rekrutacji,
  4. w czym może pomóc Powiatowy Urząd Pracy w Kartuzach,
  5. oferta całożyciowego poradnictwa zawodowego realizowanego w Centrum Poradnictwa Zawodowego.
1.jpg

3.jpg

4.jpg