Warsztaty "Końcowe odliczanie - życie traci się raz"

2015-11-19 16:24:00

Dnia 19 listopada 2015 r.  p. Andrzej Piasecki, gdański wokalista rockowy zaprezentował uczniom klas II TIL, II TER, II LOP, II LSG program profilaktyczny o charakterze artystyczno – warsztatowym związany z zagrożeniami utraty życia poprzez alkohol, narkotyki i dopalacze pod tytułem "Końcowe odliczanie … życie traci się raz”.

Spotkania prowadzono w taki sposób, by uświadomić młodzieży konsekwencje picia alkoholu, brania narkotyków i dopalaczy oraz by pokazać, jak łatwo można stracić wszystko w ciągu jednej sekundy. Podstawowym założeniem warsztatów było zachęcenie uczniów do brania odpowiedzialności za własne zdrowie i życie oraz reagowanie na to, co się dzieje w ich najbliższym otoczeniu. Prowadzący podczas spotkania uświadamiał uczniów, iż nikt nie jest w stanie przezwyciężyć trujących, obezwładniających i pozbawiających możliwości przeżycia skutków spożycia używek i ich działania na ludzki organizm. Wykorzystany podczas spotkania sprzęt i alkogogle (okulary pokazujące świat, który widzi człowiek będący pod wpływem alkoholu), pozwoliły uczniom odczuć "na własnej skórze" skutki zasiadania za kierownicą pod wpływem środków psychoaktywnych. Uczniowie mieli również możliwość obejrzenia wraku samochodu po wypadku.

8-0.jpg

DSC_0104.JPG

DSC_0103.JPG

DSC_0096.JPG

DSC_0090.JPG

DSC_0088.JPG

DSC_0067.JPG