News

SmileLaughingROK SZKOLNY 2018 / 2019LaughingSmile

II miejsce siatkarzy 

Reprezentacja ZSZiO w Żukowie zajęła drugie miejsce w Powiatowej Licealiadzie w piłce siatkowej chłopców. Nasza drużyna po wygraniu grupy wygrała w półfinale z I LO Kartuzy (2:0). W finale żukowianie musieli  uznać wyższość ZST Kartuzy z którymi wygrali pierwszy mecz w grupie .

Serdecznie gratulujemy naszym uczniom!!!

Kolejność końcowa:

 1. ZST Kartuzy
 2. ZSZiO Żukowo
 3. ZSZiO Kartuzy
 4. I LO Kartuzy
 5. ZSP Somonino

Opiekun drużyny: Szymon Biernacki

54798620_613863105742878_7634407649718566912_n.jpg

 

III miejsce piłkarek ręcznych – Żukowo kontra Kartuzy 

Reprezentacja ZSZiO w Żukowie zajęła trzecie miejsce w powiatowej licealiadzie w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju brało udział pięć szkół i grano systemem „każdy z każdym”. Organizatorem turnieju było ZSZiO Kartuzy.

Tabela po turnieju:

 1. ZSZiO Kartuzy
 2. I LO Kartuzy
 3. ZSZiO Żukowo
 4. ZST Kartuzy
 5. II LO Kartuzy

Serdecznie gratulujemy dziewczynom !!!

                                                                                             Opiekun drużyny Szymon Biernacki

I miejsce w turnieju piłki siatkowej.

Reprezentacja ZSZiO wygrała turniej piłki siatkowej dziewcząt organizowany przez ZSP Sierakowice. Nasze zawodniczki wygrały wszystkie mecze zajmując tym pierwsze miejsce.  W turnieju brały cztery reprezentację szkół. ZSZiO Kartuzy, ZSP Przodkowo, ZSZiO Żukowo, ZSP Sierakowice.

Skład: Górlikowska Weronika, Kalkowska Magdalena, Kanka Aleksandra, Kobiela Martyna, Labudda Paulina, Lubocka Sandra, Nakielska Julia, Piask Wiktoria, Plichta Daria, Stankowska Michaela. Opiekun drużyny Daniel Błażejczyk.

III miejsce piłkarzy ręcznych

 

Reprezentacja ZSZiO w Żukowie zajęła trzecie miejsce w powiatowej licealiadzie w piłce ręcznej chłopców. W turnieju brało udział pięć szkół.  Grano systemem „każdy z każdym”, więc w turnieju rozegrano 10 spotkań pomiędzy szkołami.  O miejscach 2-4 decydowały bramki ponieważ drużyny miały taką samą ilość punktów i wyniki pomiędzy zainteresowanymi zespołami. Zawody rozgrywano w hali sportowej gminy Somonino organizatorem była szkoła ZSP Somonino.   

 Tabela po turnieju:

 1.       I LO Kartuzy

 2.       ZSZiO Kartuzy

 3.       ZSZiO Żukowo

 4.       ZST Kartuzy

 5.       ZSP Somonino

 

 Serdecznie gratulujemy !!!

 Opiekun drużyny:  Szymon Biernacki 

III MIEJSCE PIŁKARZY NOŻNYCH

29 października odbyła się Powiatowa Liceliada w piłce nożnej halowej. Ze względu na brak hali sportowej w powiecie, zawody odbyły się na sztucznych boiskach klubu sportowego Cartusia Kartuzy. 

W turnieju brało udział sześć szkół, a rozgrywki były prowadzone systemem „każdy z każdym”. W całym turnieju rozegrano piętnaście spotkań. Nasza reprezentacja przegrała jedno spotkanie, dwa zremisowała i dwa wygrała zajmując tym trzecie miejsce w turnieju. Organizatorem zawodów było I LO w Kartuzach.

Wyniki ZSZiO Żukowo:

ZSZiO Żukowo – ZSP Somoninio 1:1

ZSZiO Żukowo – ZST Kartuzy 0:5

ZSZiO Żukowo – I LO Kartuzy 1:1

ZSZiO Żukowo – II LO Kartuzy 5:0

ZSZiO Żukowo – ZSZiO Kartuzy 5:0

Kolejność końcowa turnieju:

 1. ZST Kartuzy
 2. I LO Kartuzy
 3. ZSZiO Żukowo
 4. ZSP Somonio
 5. II LO Kartuzy
 6. ZSZiO Kartuzy

Opiekun drużyny: Szymon Biernacki

 

SEREDECZNIE GRATULUJEMY NASZYM ZAWODNIKOM !!!

----------------------------------------------------------------

ROK SZKOLNY 2017/2018

III miejsce siatkarzy

W poniedziałek 12.03. reprezentacja chłopców naszej szkoły wzięła udział w  powiatowym turnieju  siatkówki. Zawody rozgrywane były w ZSZiO w Kartuzach. Do rywalizacji zgłosiło się sześć drużyn. Zostały rozlosowane dwie grupy. Nasi siatkarze grali w grupie pierwszy mecz z  gospodarzami, który niestety przegrali. Natomiast drugie spotkanie w grupie z II LO z Kartuz wygrali. W rezultacie nasi siatkarze zajęli III miejsce pokonując na koniec ZSP z Przodkowa.

                                                  opiekun drużyny M. Klimkiewicz

DSC_0641.JPG

II miejsce siatkarek
 

06.03. odbyły się  w Przodkowie powiatowe rozgrywki piłki siatkowej dziewcząt. Do zawodów zgłosiło się sześć drużyn. Zostały one rozlosowane do dwóch grup. Zespół naszej szkoły w grupie B rywalizował z reprezentacjami ZSP z Przodkowa i ZSZiO z Kartuz. Po zwycięstwach w grupie, nasza drużyna w półfinale zmierzyła się i wygrała z ZSP z Sierakowic. Niestety w finale dziewczęta przegrały w tie-break'u 12-15 z I LO z Kartuz, ostatecznie zajmując II miejsce. Gospodarze zawodów nagrodzili Paulinę Piask z 4 TIL, jako najlepszą zawodniczkę zespołu.                                                                                                   

  opiekun drużyny M. Klimkiewicz

III miejsce w futsalu dziewcząt

We wtorek, 23.01.2018 r., na hali sportowej w Goręczynie po raz  pierwszy odbyły się powiatowe zawody piłki nożnej halowej dziewcząt. Do rywalizacji  przystąpiło sześć drużyn ze szkół ponadgimnazjalnych. Rozgrywki odbywały się w dwóch grupach. Drużyna naszej szkoły po zwycięstwie i remisie zajęła drugie miejsce w grupie. Niestety, w ćwierćfinale trafiła na "Klasztorną", z którą przegrała 2:3. Ostatecznie nasze dziewczęta zajęły trzecie miejsce pokonując II LO z Kartuz. Grę reprezentacji należy ocenić na bardzo dobrą i tylko kontuzja M. Serkowskiej (kapitan drużyny) w pierwszym meczu i brak przysłowiowego łutu szczęścia uniemożliwiły grę o pierwsze miejsce.  Opiekunem drużyny był p. Marek Klimkiewicz. 

Serdecznie gratukujemy !!!
DSC_0620.JPG
 
DSC_0628.JPG

III miejsce piłkarek ręcznych

15 listopada reprezentacja ZSZiO Żukowo w piłce ręcznej dziewcząt brała w powiatowej licealiadzie, która odbywała się w hali sportowej ZSZiO Kartuzy – „Wzgórze”. W turnieju brały udział cztery zespoły: ZST Kartuzy, I LO Kartuzy, ZSZiO Kartuzy i ZSZiO Żukowo. Nasza reprezentacja zajęła trzecie miejsce wygrywając jedno spotkanie z ZST Kartuzy 9:5. W pierwszym meczu nie daliśmy rady późniejszym mistrzyniom powiatu. Ten mecz przegraliśmy 12:3. W ostatnim meczu mierzyliśmy się z I LO Kartuzy gdzie do przerwy przegrywaliśmy 6:5. Po przerwie coś się zacięło i ulegliśmy „Klasztornej” 12:6. Wielkie gratulacje dla dziewczyn za walkę i zajęcia miejsca na podium.

Wyniki:

I LO Kartuzy – ZST Kartuzy 18:4

ZSZiO Kartuzy – ZSZiO Żukowo 12:3

ZST Kartuzy – ZSZiO Żukowo 5:9

I LO Kartuzy – ZSZiO Kartuzy 9:10

ZSZiO Kartuzy – ZST Kartuzy 9:5

ZSZiO Żukowo – I LO Kartuzy 6:12

 

Kolejność końcowa:

 1. ZSZiO Kartuzy
 2. I LO Kartuzy
 3. ZSZiO Żukowo
 4. ZST Kartuzy 
20171115_090413.jpg
20171115_123355.jpg

Piłkarze ręczni wicemistrzami powiatu kartuskiego

 

Reprezentacja ZSZiO Żukowo w piłce ręcznej chłopców zajęła drugie miejsce w powiatowej licealiadzie. W turnieju brało pięć zespołów: ZSP Somonino, ZST Kartuzy, ZSZiO Kartuzy, I LO Kartuzy i ZSZiO Żukowo. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Ponadgimnazjalnych Somonino, a mecze były rozgrywane w gościnnej hali sportowej Szkoły Podstawowej w Somoninie. Zawody były rozgrywane systemem „każdy z każdym” więc w całym turnieju odbyło się dziesięć meczów.

Wyniki:

ZSP Somonino – ZSZiO Kartuzy  2:9

ZST Kartuzy – I LO Kartuzy 8:13

ZSP Somonino – ZSZiO Żukowo 0:8

ZST Kartuzy – ZSZiO Kartuzy 8:4

I LO Kartuzy – ZSZiO Żukowo 10:4

ZSP Somonino – ZST Kartuzy 5:7

I LO Kartuzy – ZSZiO Kartuzy 15:7

ZSZiO Żukowo – ZST Kartuzy 10:7

ZSP Somonino – I LO Kartuzy 5:12

ZSZiO Żukowo – ZSZiO Kartuzy 9:3

Tabela: końcowa

 1.    I LO Kartuzy              8 pkt
 2.    ZSZiO Żukowo          6 pkt
 3.    ZST Kartuzy              4 pkt
 4.    ZSZiO Kartuzy          2 pkt
 5.    ZSP Somonino         0 pkt

Skład drużyny: Adrian Garski, Sebastian Kąkol, Karol Labuda, Konrad Pohnke, Patryk Szleja, Łukasz Kłodaś, Oskar Maszk, Drewing Dawid, Bartosz Wróbel, Grzegorz Armatowski, Patryk Magulski. Opiekun: Szymon Biernacki  

23379821_1437837356286034_1723162206_o.jpg

23379688_1437837666286003_222291643_o.jpg

23379677_1437837462952690_406486116_o.jpg

23423419_1437837479619355_625813968_o.jpg


Reprezentacja ZSZiO Żukowo wicemistrzem powiatu kartuskiego

 

24 października reprezentacja ZSZiO Żukowo brała udział w Powiatowej Licealiadzie w piłce nożnej halowej. Turniej odbywał się w Kartuzach na bocznym boisku klubu Cartusii ze sztuczną trawą. W zawodach brało udział siedem szkół ponadgimnazjalnych z powiatu kartuskiego, które zostały podzielone na dwie grupy A i B. ZSZiO Żukowo trafiło do grupy A razem z: ZSP Sierakowice, I LO Kartuzy, ZSP SOminino. Grupę B tworzy szkoły: ZSP Przodkowo, ZSZiO Kartuzy, ZST Kartuzy. Nasza reprezentacja zajęła pierwsze miejsce w grupie wygrywając wszystkie spotkania.

ZSZiO Żukowo – ZSP Sierakowice 4:1

ZSZiO Żukowo – I LO Kartuzy 3:1

ZSZiO Żukowo – ZSP Somonino 3:1

W półfinale spotkaliśmy się z ZSZiO Kartuzy. Spotkanie to wygraliśmy 5:0. W finale ulegliśmy niestety ZST Kartuzy (0:6), który tego dnia był w wyśmienitej formie. Nasz uczeń z pierwszej klasy TL Sebastian Wroński został wybrany zawodnikiem turnieju. Serdecznie Gratulujemy !!!

Kolejność końcowa:

 1. ZST Kartuzy
 2. ZSZiO Żukowo
 3. ZSZiO Kartuzy
 4. ZSP Sierakowice
 5. I LO Kartuzy
 6. ZSP Przodkowo
 7. ZSP Somonino.

Skład drużyny: Sebastian Wroński, Szymon Wroński, Seweryn Trzebiatowski, Łukasz Kobiella, Patryk Borowski, Albert Banaszek, Dominik Dejk, Jakub Domaros, Sebastian Kąkol, Adrian Skierka, Sebastian Szymański, Opiekun drużyny: Szymon Biernacki. 

ZUKAGO.jpg

ROK SZKOLNY 2016/2017

SPRAWNI JAK ŻOŁNIERZE

Dnia 25.04. W Wejherowie odbyły się XXV Wojewódzkie Zawody "Sprawni jak Żołnierze". Do rywalizacji przystąpiło 11 zespołów żeńskich i 16 męskich. Naszą szkołę reprezentowali: Patryk Magulski, Dominik Jasiński z klasy II LSG Patryk Szleja z klasy II LOP oraz Marta Oleksiak, Jagoda Walkusz z klasy III LSG, Daria Fromela z klasy II LSG. Zawody składały się z pięciu konkurencji: toru sprawnościowego, polegał on na wykonaniu określonej serii brzuszków, biegu w tzw. "Kopercie", padu w przód do przewrotu, przewrotu na skrzyni gimnastycznej, skoku obunóż z piłką lekarską oraz ostatni odcinek bieg sprintem. Pierwszej pomocy gdzie trzeba było zaprezentować jak należy postępować w przypadku z poszkodowanym oraz jak poprawnie wykonać RKO. Rzutu granatem, w tej konkurencji chodziło o to aby dorzucić granat w określony punkt. Rywalizacja w strzelaniu polegała na tym aby trafić w tarcze z odlegości 50m w pozycji leżącej z broni KBKS. Oraz ostatnia konkurencja bieg na orientację, polegał on na odnalezieniu punktów poukrywanych w Wejherowskim lesie, posługując się jedynie mapą. Najlepszą dla nas konkurencją zdecydowanie było strzelanie, panie zajęły 2 miejsce a panowie 3. Niestety pogoda nas nie rozpieszczała i po piątej konkurencji panowie przybiegli z siedmio minutowym opóźnieniem i spadli na 9 miejsce. Dziewczęta w końcowym podsumowaniu zajęły 8 miejsce.

Opiekun drużyny M.Klimkiewicz.  Relacje z zawodów opracowała Justyna Krause z klasy II LSG.

18176137_853611938110492_511656416_o.jpg18196015_853612121443807_1262336979_o.jpg18216118_853612111443808_1860130704_o.jpg18215961_853612024777150_1948354578_o.jpg18209557_853611974777155_667290527_o.jpg18195739_853612148110471_988796251_o.jpg

II miejsce piłkarzy nożnych.

Reprezentacja ZSZiO Żukowo zajęła drugie miejsce w Powiatowej Licealiadzie w piłce nożnej 6-osobowej. Nasza szkoła trafiła do drugiej grupy razem z ZSP Przodkowo i ZST Kartuzy. Pierwszą grupę tworzyły I LO Kartuzy, II LO Kartuzy i ZSZiO Kartuzy.  Reprezentacja naszej szkoły zajęła pierwsze miejsce w grupie wygrywając następująco z ZSP Przodkowo( 4:0) i ZST Kartuzy (3:1). W półfinale spotkaliśmy się z I LO Kartuzy. W regulaminowym czasie padł remis (1:1). W rzutach karnych okazaliśmy się lepsi o jedno trafienie i to ZSZiO Żukowo zagra o pierwsze miejsce w turnieju.  W meczu finałowym padł remis (0:0) i w karnych nie mieliśmy już tyle szczęścia i przegraliśmy o jedno trafienie.

 

Kolejność końcowa:

 1. ZSZiO Kartuzy
 2. ZSZiO Żukowo
 3. ZST Kartuzy
 4. I LO Kartuzy
 5. ZSP Przodkowo
 6. II LO Kartuzy

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!!

17571925_1230533910349714_264861558_o.jpg

 

Opiekun drużyny: Szymon Biernacki


Bieg w ramach Kartuskich Dni Żołnierzy Wyklętych

Dnia 11.03.2017r (sobota) odbył się bieg w ramach III Kartuskich Dni Żołnierzy Wyklętych, organizowany przez lokalengo działacza społecznego p.Kazimierza Sochę- Borzestowskiego. W tą organizację swoja pomoc włączył Związek Piłsudczuków RP, Oddział Kaszubsko- Pomorski w Kartuzach. Bieg odbył się w Kiełpinie Kartuskim mial on charakter leśny. Do przebiegnięcia były dwa dystansy jeden z nich mierzył 1963m , a drugi zaś 5000m. Z naszej szkoły w biegu uczestniczyło 10 osób, między innymi Barbara Fierka, Julia Orzoł, Jakub Depka-Prądzyński, Patryk Magulski
, Daria Formela , Sylwia Skorowska, Dominika Radomska , Dominika Henryś , Kacper Leman i Arek Bronk. Każdy z uczestników dostał medal i dyplom za ukończenie biegu. Na zakończenie zostaliśmy poczęstowani tradycyjną grochowką. Atmosfera i organizacja była bardzo ciepła i przyjacielska.

Screenshot_20170311-125422.png

II miejsce
Reprezentacja ZSZiO Żukowo zajęła drugie miejsce w turnieju halowym piłki nożnej klas o profilu „mundurowym” o puchar Dowódcy Morskiego Oddziału Straży Granicznej. Turniej odbył się po raz czwarty i organizatorem było Społeczne Liceum Ogólnokształcące w Łebie.

Kolejność końcowa:
1. Malbork
2. Żukowo
3. Elbląg
4. Kłanino
5. Łeba

Wyniki:
Łeba – Malbork 0-6
Żukowo – Elbląg 2-2
Łeba – Kłanino 0-8
Malbork – Żukowo 4-0
Kłanino – Elbląg 2-2
Łeba – Żukowo 0-4
Malbork – Kłanino 8-0
Łeba – Elbląg 0-9
Kłanino – Żukowo 2-3
Malbork – Elbląg 3-2

GRATULUJEMY !!!!

V miejsce tenisistów stołowych

10.02. odbył się XIX powiatowy turniej tenisa stołowego "Dwie Rakiety" w Goręczynie. Naszą szkołę reprezentowali: Karolina Warmowska z I TEL, Patryk Szleja z II LOP i Szymon Wroński III TER.  W wyniku tenisowych pojedynków  nasza szkoła zajęła V miejsce. Najlepszy sukces odnotowała Karolina zajmując II miejsce w grupie dziewcząt młodszych. DSC_0570.JPG
DSC_0572.JPG
DSC_0573.JPG

PIŁKARZE NOŻNI MISTRZAMI POWIATU20161028_134601.jpg

 Reprezentacja ZSZiO Żukowo została mistrzem powiatu w piłce nożnej halowej. Turniej odbywał się w Kartuzach na sztucznym boisku klubu piłkarskiego Cartusia. W turnieju brało siedem szkół powiatu kartuskiego. W całym turnieju rozegrano 21 meczów. Nasza szkoła nie zanotowała żadnej porażki. Pierwszy mecz zremisowała 0:0 ZSP Przodkowem, gdzie następnych sześć meczów wygrała i dzięki temu triumfowała w całej licealiadzie. Nasz zawodnik Seweryn Trzebiatowski został najlepszym bramkarzem turnieju.

ZSZiO Żukowo będzie reprezentował powiat kartuski w półfinale wojewódzkim.   

 

Wyniki naszej drużyny:

ZSZiO Żukowo – ZSP Przodkowo 0:0

ZSP Somonino – ZSZiO Żukowo 0:2

ZSZiO Żukowo – II LO Kartuzy 3:1

ZSZiO Kartuzy – ZSZiO Żukowo 0:1

ZST Kartuzy – ZSZiO Żukowo 1:2

ZSZiO Żukowo – I LO Kartuzy 1:0

 

SKŁAD ZSZiO Żukowo: Borowski Patryk, Drewing Damian, Filipowicz Mateusz, Hirsz Maciej, Kąkol Sebastian, Kobiella Łukasz, Skierka Adrian, Stelmaszewski Jakub, Trzebiatowski Seweryn, Wroński Szymon.   Opiekun druzyny: Szymon Biernacki

III miejsce PIŁKARZY RĘCZNYCH 

Reprezentacja ZSZiO Żukowo zajęła trzecie miejsce w powiatowej licealiadzie, która odbywała się w Somoninie. W swoim pierwszym meczu nasi uczniowie pewnie pokonali ZSP Somonino 13:4. W drugim meczu zawodnicy po bardzo emocjonującym meczu (losy meczu ważyły się do ostatnich sekund) ulegli ZST Kartuzy 9:8. W ostatnim meczu dającym jeszcze zwycięstwo w całym turnieju niestety ulegliśmy 12:10 ZSZiO Kartuzy.

ZSZiO Żukowo godnie reprezentowali następujący uczniowie:  Drewing Damian (5 bramek w całym turnieju) , Garski Adrian, Grzybowski Patryk (4 bramki), Peta Damian, Pohnke Konrad (9 bramek), Splitt Paweł, Szymczak Miłosz (8 bramek), Węsierski Szymon (2 bramki), Wróbel Bartosz, Richert Bartłomiej (3 bramki). Opiekun Drużyny: Szymon Biernacki

Wyniki:

ZSZiO Żukowo – ZSP Somonino         13:4

ZST Kartuzy – ZSP Somonino             19:13

ZSZiO Żukowo – ZSZiO Kartuzy         10:12

ZST Kartuzy – ZSZiO Żukowo              9:8

ZSZiO Kartuzy – ZST Kartuzy              10:9

ZSP Somonino – ZSZiO Kartuzy        12:19

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. ZSZiO Kartuzy
 2. ZST Kartuzy
 3. ZSZiO Żukowo
 4. ZSP Somonino

20161025_090628.jpg

ROK SZKOLNY 2015 / 2016

V MISTRZOSTWA SZKOŁY W STRZELANIU Z KARABINKA PNEUMATYCZNEGO

Po raz piąty w szkole zostały rozegrane Mistrzostwa Szkoły w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Tradycyjnie zawody rozegrane były w ramach Żukowskiej Ligi Strzeleckiej w czterech rundach po dwadzieścia strzałów punktowanych. Trzy najlepsze rundy liczyły się do wyniku końcowego. Mistrzynią Szkoły została Emilia Kolka z 3LOP, przed Pauliną Magulską  z 3 LOP i Sandrą Kassin z 1 az. Mistrzem Szkoły został Mateusz Kościecha z 3 LOP przed Patrykiem Magulskim z 1 LSG i Patrykiem Szleją z 1 LOP.

Należy także dodać, że w ŻLS trzy pierwsze miejsca na 12 pań zajęły Emilia, Paulina i Sandra, a Mateusz wśród 38 panów zajął trzecie miejsce.

Dotychczasowi Mistrzowie Szkoły:

2011/2012 Aleksandra Mach 1 LOP, Łukasz Plichta 4 TE

2012/2013 Aleksandra Mach 2 LOP, Rafał Malek 1 LSG

2013/2014 Aleksandra Mach 3 LOP, Mateusz Kościecha 1 LOP

2014/2015 Emilia Kolka 2 LOP, Paweł Wysokiński 3 LSG

2015/2016 Emilia Kolka 3 LOP, Mateusz Kościecha 3 LOP

organizator zawodów M. Klimkiewicz

st3.jpg

st2.jpg

st1.jpg

XXXIX zawody „Sprawni jak żołnierze”

            28.04. w Wejherowie odbyły się Wojewódzkie Zawody „Sprawni jak żołnierze”. Do rywalizacji przystąpiło 13 zespołów  dziewcząt i 19 chłopców. Naszą szkołę reprezentowali: Emilia Kolka, Paulina Magulska, Paulina Witowska, Przemysław Dobek, Mateusz Kościecha  z 3 LOP i Patryk Magulski z 1 LSG. Zawody składały się z pięciu konkurencji: toru sprawnościowego, pierwszej pomocy, rzutu granatem, strzelania i biegu na orientację.  W wyniku całodziennej rywalizacji obydwie drużyny naszej szkoły zajęły czwarte miejsca.

 

opiekun drużyn M. Klimkiewicz

100_7342.JPG100_7350.JPG100_7367.JPG

13115520_476916359165067_715882775_n.jpg100_7353.JPG

20160303_101157.JPGReprezentacja uczniów klas o profilu Straż Graniczna brała udział już w III Halowym Turnieju Piłki Nożnej w Łebie. Nasi uczniowie po zaciętych meczach zajęła V miejsce. W turnieju udział wzięło pięć szkół: Łeba, Elbląg, Malbork, Kłanino i Żukowo. Gra toczyła się systemem „każdy z każdym” i w całym turnieju rozegrano dziesięć meczów.
Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki, a po sportowych emocjach organizatorzy zaprosili na wojskową grochówkę.

Wyniki:
Łeba – Malbork 3-1
Żukowo – Elbląg 0-2
Łeba – Kłanino 2-4
Malbork – Żukowo 1-1
Kłanino – Elbląg 3-1
Łeba – Żukowo 0-0
Malbork – Kłanino 5-1
Łeba – Elbląg 1-4
Kłanino – Żukowo 6-3
Malbork – Elbląg 2-0

Kolejność końcowa:
1. Kłanino
2. Malbork
3. Elbląg
4. Łeba
5. Żukowo

IV miejsce w tenisie stołowym
 

Dwunastego lutego 2016 r. w Goręczynie odbył się powiatowy turniej tenisa stołowego Dwie Rakiety. Reprezentacja  ZSZiO w Żukowie w składzie Izabela Konkol 3 LSG, Kacper Dymek 3 DZ , Patryk Szleja 1 LOP zajęła IV miejsce.  W indywidualnej rywalizacji w kategorii dziewcząt starszych Izabela Konkol zajęła II miejsce, w kategorii chłopców starszych Kacper Dymek Zajął III miejsce a w kategorii chłopców młodszych Patryk Szleja zajął V miejsce.
                                                                                                                                                     Opiekun drużyny: Daniel Błażejczyk

WP_20160212_12_47_44_Pro.jpg

IV Zawody Strzeleckie

                 Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego                                                                                                         

 

W dniu 11.02.2016 r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie odbyły się IV Zawody Strzeleckie Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego. W klasyfikacji drużynowej wygrała drużyna ZSZiO w Żukowie przed ZSZiO Kartuzy i I LO w Kartuzach. Indywidualnie w kategorii dziewcząt triumfowała Emilia Kolka przed Sandrą Kassin i Pauliną Magulską z ZSZiO w Żukowie. W kategorii chłopców wygrał Mateuszem Kościecha z ZSZiO w Żukowie przed Piotrem Kazana i Kamilem Klimkiewiczem z I LO w Kartuzach. 

                                                                         Marek Klimkiewicz prowadzący zawody


100_7241.JPG100_7264.JPG100_7227.JPG100_7303.JPG


IV miejsce "siatkarek"

Reprezentacja ZSZiO Żukowo brała udział w X jubileuszowym turnieju piłki siatkowej dziewcząt o Puchar Dyrektora I Liceum Ogólnokształcącego w Kartuzach.  Nasza drużyna zajęła czwarte miejsce przegrywając wszystkie mecze. W turnieju ZSZiO Żukowo rozegrało dwa bardzo  wyrównane mecze z ZSP Sierakowice i ZSZiO Kartuzy, ulegając znacznie triumfatorom turnieju I LO w Kartuzach.  Uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe medale, dyplomy i puchary. Najlepszą zawodniczką ZSZiO Żukowo wybrano Joannę Marszal z 3 BZ, która otrzymała w nagrodę torbę sportową. Turniej odbywał się w miłej i przyjaznej atmosferze.

Kolejność końcowa:

 1. I LO Kartuzy
 2. ZSZiO Kartuzy
 3. ZSP Sierakowice
 4. ZSZiO Żukowo

Skład: Dagmara Krause (3BZ), Joanna Marszal (3BZ),Lidia Rybakowska (2LSG), Marta Oleksiak (2LSG), Zuzanna Borzestowska (2LOP), Monika Kulaszewicz (2LOP), Paulina Piask (2TiL), Elżbieta Tomaczkowska (2 TiL), Martyna Szultk (2 TiL), Patrycja Damps (1 TEL), Opiekun drużyny: Szymon Biernacki

20160204_134646.jpg


DWA RAZY DRUGIE MIEJSCE

W dniach 17-18 listopada odbywała się licealiada w piłce ręcznej dziewcząt i chłopców. Pierwsi na parkiet w Przodkowie wybiegli chłopcy, gdzie po wygraniu grupy ulegli po dogrywce o pierwsze miejsce drużynie ZSZiO Kartuzy. Drugiego dnia dziewczyny w Kartuzach grały systemem „każdy z każdym” gdzie wygrywając dwa pierwsze mecze z I LO Kartuzy i ZST Kartuzy uległy organizatorom ZSZiO Kartuzy zajmując tym samym drugie miejsce. Opiekunem drużyn był p. Szymon Biernacki.

 

POWIATOWA LICEALIADA CHŁOPCÓW – PRZODKOWO

Gr. A

I LO Kartuzy – ZSP Przodkowo  11:12

ZSZiO Kartuzy – I LO Kartuzy 17:7

ZSZiO Kartuzy – ZSP Przodkowo 19-6

Gr. B

ZSZiO Żukowo – ZSP Somonino 24-4

ZST Kartuzy – ZSP Somonino 22-1

ZST Kartuzy – ZSZiO Żukowo 8-15

Mecz o V miejsce

ZSP Somonino – I LO Kartuzy 10 – 25

Mecz o III miejsce

ZSP Przodkowo – ZST Kartuzy 11-15

Mecz o I miejsce

ZSZiO Żukowo – ZSZiO Kartuzy 17-17 po dogrywce 21-23

Kolejność końcowa:

 1. ZSZiO Kartuzy
 2. ZSZiO Żukowo
 3. ZST Kartuzy
 4. ZSP Przodkowo
 5. I LO Kartuzy
 6. ZSP Somonino

Skład:  Block Artur, Fularczyk Damian, Garski Adrian, Grzybowski Patryk, Pohnke Konrad, Raczkowski Dawid, Richert Przemysław, Szymczak Miłosz

 

POWIATOWA LICEALIADA DZIEWCZĄT – KARTUZY

ZSZiO Żukowo – I LO Kartuzy     18:15

ZSZiO Żukowo – ZST Kartuzy      14:5

ZSZiO Żukowo – ZSZiO Kartuzy 10:13

 

Kolejność końcowa:

 1. ZSZiO Kartuzy
 2. ZSZiO Żukowo
 3. I LO Kartuzy
 4. ZST Kartuzy

Skład: Paulina Magulska, Emilia Kolka, Weronika Białach, Paulina Witowska, Agata Mejna, Kinga Kobiela, Klaudia Maleszewska (wszystkie 3LOP), Dominika Grzenia, Anna Gosz (3LSG), Paulina Piask (2TIL)  

 

SERDECZNIE GRATULUJEMY !!!

20151118_092337.jpg

III miejsce "Mundurówek"

Dnia 16.09.2015r. uczniowie klas mundurowych reprezentowali szkołę na III Biegu na orientację "MundurINO", zorganizowanym przez Zespół Szkół Technicznych w Elblągu przy współpracy z nadleśnictwem Elbląg, a także Strażą Pożarną, Policją i Strażą Graniczną oraz Służbą Więziennictwa. Na starcie stanęło 11 drużyn z różnych szkół województwa pomorskiego. Zawodnicy mieli przed sobą do pokonania trasę składającą się z 11 odcinków oraz musieli wykonać 11 zadań związanych że służbami mundurowymi. Uczniowie naszej szkoły ostatecznie zajęli 3 miejsce. W trakcie zawodów odbył się bojowy pokaz psów działających w służbach mundurowych. Wystawiono także do pokazu sprzęt: pojazdy Straży Granicznej, Policji, Straży Pożarnej oraz Służby Więziennej. Zawody zakończyły się wojskową grochówką i ogniskiem. W skład reprezentacji wchodzili: Paulina Magulska, Emilia Kolka, Szymon Mateja oraz Mateusz Kościecha. Ich opiekunem był nauczyciel Szymon Biernacki

mund02.jpg

ROK SZKOLNY 2014/2015

I miejsce reprezentacji ZSZiO w biegu patrolowym

                        11.05.2015r. odbyły się V Zawody o Puchar Komendanta Ośrodka Szkoleń Specjalistycznych Straży Granicznej w Lubaniu w Biegu Patrolowym. Reprezentacja naszej szkoły po raz drugi wzięła udział w tych zawodach. Zawodnicy w czasie  biegu patrolowego brali  udział w dziewięciu konkurencjach punktowanych i jednej niepunktowanej.   Wygrywała drużyna, która uzyskała  największą ilość punktów za bieg i konkurencje. W tym roku reprezentacja naszej szkoły  w  składzie: Emilia Kolka, Paulina Magulska, Mateusz Kościecha- III LOP i Patryk Każyszka- III LSG zdobyła pierwsze  miejsce.                                

                                                                                                                                                               Opiekun drużyny - Marek Klimkiewicz

  

100_6245.JPG 100_6260.JPG100_6269.JPG100_6262.JPG100_6286.JPG100_6294.JPG

Sportowcy ZSZiO Żukowo mieli gorący okres zawodów. W ciągu dwóch tygodni rozegrano cztery zawody na szczeblu powiatowym.

XVII Turniej Tenisa Stołowego „Dwie Rakiety” w Goręczynie

            27.02.15r. w Goręczynie odbył się  XVII Turniej Tenisa Stołowego „Dwie Rakiety”. Zawodnicy naszej szkoły, grający tylko w grupach młodszych I-II wywalczyli V miejsce  wśród szkół średnich powiatu kartuskiego.

 IV miejsce w piłce siatkowej dziewcząt

            09.03.15r. w Przodkowie odbyły się powiatowe zawody piłki siatkowej dziewcząt. Drużyna naszej szkoły po wyjściu z grupy na drugim miejscu i zaciętym meczu o trzecie miejsce ostatecznie w klasyfikacji końcowej uplasowały się na czwartym miejscu. 

 Powiatowe zawody piłki siatkowej chłopców

            16.03.15r. w Przodkowie odbyły się powiatowe zawody piłki siatkowej chłopców. W wyniku rywalizacji reprezentacja naszej szkoły zajęła szóste miejsce.

Koszykarze na V miejscu

Reprezentacja ZSZiO Żukowo w koszykówce chłopców po dwóch zaciętych meczach ZSiO Kartuzy i ZSP Somonino zajęła piąte miejsce w powiatowych zawodach między szkolnych. 

P070214_10.26_01.jpg

P090315_09.43.jpgP090315_09.29_01.jpg

P160315_10.04.jpg

STRAŻ GRANICZNA NA III MIEJSCU

 Reprezentacja uczniów klas o profilu Straż Graniczna zajęła trzecie miejsce w turnieju piłki nożnej halowej. Była to druga edycja turnieju organizowana przez  Zespół Szkół Społecznych w Łebie i Łebskie Towarzystwo Oświatowe. W turnieju udział wzięło sześć szkół: Łeba, Gdańsk, Elbląg, Malbork, Kłanino i Żukowo. Gra toczyła się systemem „każdy z każdym” i w całym turnieju rozegrano piętnaście meczów. Nasza szkoła na początek uległa gospodarzom turnieju 1:4 gdzie następnie pokonaliśmy Elbląg 4:1 i Malbork 4:2 oraz zremisowaliśmy z Gdańskiem 0:0. W meczu decydującym o drugim miejscu ulegliśmy szkole z Kłanina 3:2.

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki, a po sportowych emocjach organizatorzy zaprosili na wojskową grochówkę.

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. Łeba
 2. Kłanino
 3. Żukowo
 4. Malbork
 5. Gdańsk
 6. Elbląg

Biernacki Szymon

20150305_145925.jpg

20150305_150245.jpg

20150305_103148.jpg

20150305_151742.jpg

III Zawody Strzeleckie

Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego

         W dniu 28.01.2015r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie odbyły się III Zawody Strzeleckie Szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego. W klasyfikacji  drużynowej wygrał zespół  ZSZiO w Żukowie przed I LO w Kartuzach i ZSZiO w Kartuzach. Indywidualnie w kategorii dziewcząt tryumfowała Diana Malotka- Trzebiatowska z I LO w Kartuzach przed Emilią Kolka z ZSZiO w Żukowie i Beatą Ostoja- Linska z ZSZiO w Kartuzach. W kategorii chłopców wygrał Dawid Zdrojewski z ZSP w Somoninie przed Pawłem Wysokińskim z ZSZiO w Żukowie i Mateuszem Kościechą z ZSZiO w Żukowie.                                                                                                                                                                  Marek Klimkiewicz

100_5824.JPG
100_5812.JPG

100_5858.JPG

100_5862.JPG           

POLONEZ 2015

15 stycznia 2015 roku maturzyści ZSZiO Żukowo wraz z maturzystami z powiatu kartuskiego zatańczyli poloneza na Rynku w Kartuzach. Korowód liczył kilkaset osób, a poprowadziła go starosta, Janina Kwiecień i Mieczysław Grzegorz Gołuński, burmistrz Kartuz. Po odtańczeniu poloneza, nasza młodzież wzięła udział we wspólnej modlitwie w kościele św. Kazimierza. Opieką i przygotowaniem maturzystów sprawowała pani Ewa Kamińska.

a3.jpgIMG_1030.JPGIMG_1017.JPG

III miejsce w Mikołajkowym Turnieju

W dniu 10 grudnia 2014 roku na zaproszenie ZSZiO Kartuzy nasza reprezentacja w piłkę siatkową dziewcząt brała udział w II Mikołajkowym turnieju. Drużyna ZSZiO Żukowo zajęła trzecie miejsce ulegając I LO Kartuzy i po bardzo dobrym meczu gospodarzom turnieju ZSZiO Kartuzy. Nasze dziewczyny pewnie pokonały II LO Kartuzy.

Skład drużyny: Marlena Szymichowska, Natalia Riegiel, Joanna Riegiel, Joanna Marszal, Dominika Polejowska, Pailina Piask, Martyna Szultk, Elżbieta Tomaczkowska, Starmach Izabela, Rybakowska Lidia

Opiekun: Szymon Biernacki     

DSCN4824.jpg

     DSCN4970.jpg

            

Piłkarze nożni vice-mistrzami powiatu.

Piłkarze nożni zajęli drugie miejsce w powiatowej licealiadzie w futsalu, która odbywała się na hali sportowo-widowiskowej w Przodkowie. W turnieju brało siedem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyna ZSZiO Żukowo swój pierwszy mecz z ZSZiO Kartuzy zremisowała 0:0, następnie pokonała 3:1 ZSP Somonino. W ostatnim meczu w grupie, który decydował kto zagra w finale ZSZiO Żukowo pokonało ZSP Przodkowo 6:0. W drugiej grupie pierwsze miejsce zajęła drużyna I LO Kartuzy, z którymi spotkaliśmy się w finale. Po emocjonującym meczu przegraliśmy 0:3.

 

Klasyfikacja końcowa:

 1. I LO Kartuzy
 2. ZSZiO Żukowo
 3. ZSZiO Kartuzy
 4. ZST Kartuzy
 5. ZSP Somonino
 6. II LO Kartuzy
 7. ZSP Przodkowo

Skład drużyny:

Paweł Bork (4TEI), Jakub Poklękowski (4TL), Adrian Zientarski (4TIL), Aleksander Szymikowski (2CZ), Dariusz Muzolf (4TEI), Cezary Grot (4TL), Maciej Skibowski (3CZ), Marcin Witos (4TL), Michał Skrzyński (2DZ), Damian Drewing (1BZ),  Opiekun: Szymon Biernacki

20141120_124555.jpg20141120_124915.jpg

II miejsce w półfinale wojewódzkim

Dnia 9.12.2014r. reprezentacja dziewcząt oraz chłopców ZSZiO w Żukowie wzięła udział w Półfinałowej Wojewódzkiej Licealiadzie w piłkę ręczną, która odbyła się w hali sportowej Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 w Wejherowie. W turnieju wzięły udział cztery drużyny dziewcząt i cztery drużyny chłopców reprezentujące  powiat kartuski, lęborski, pucki i wejherowski. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Obie drużyny reprezentujące powiat kartuski uzyskały drugie miejsce, ustępując minimalną różnicą goli tylko ZSP w Wejherowie. 

Drużynę dziewcząt reprezentowały: Emilia Kolka, Paulina Magulska , Weronika Białach , Paulina Witowska , Kinga Kobiela, Dominika Grzenia , Anna Gosz, Agata Mejna, Kamila Sienkiewicz, Paulina Piask, Anna Klecha. 

Drużynę chłopców reprezentowali:  Pysznik Dawid, Młyński Krystian, Artur Block, Damian Fularczyk,  Konrad Formela, Nikodem Kostuch, Konrad Ponhke, Karol Wroński, Miłosz Szymczak.                   

Opiekę nad obiema drużynami sprawował Szymon Biernacki. 

NASZE DZIEWCZYNY NAJLEPSZE W POWIECIE

Reprezentacja ZSZiO Żukowo dziewcząt wzięła przykład od kolegów i wygrała powiatową licealiadę w piłce ręcznej. W turnieju brało udział pięć drużyn z powiatu kartuskiego. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze i cały turniej.

Nasza szkoła będzie reprezentowała powiat kartuski w półfinale wojewódzkim.

Klasyfikacja końcowa:

 1. ZSZiO Żukowo
 2. ZSZiO Kartuzy
 3. ZST Kartuzy
 4. ZSP Somonino
 5. I LO Kartuzy

 

Skład drużyny:

Emilia Kolka (2LOP), Paulina Magulska (2LOP), Weronika Białach (2LOP), Paulina Witowska (2LOP), Kinga Kobiela (2LOP), Dominika Grzenia (2LSG), Anna Gosz (2LSG), Agata Mejna (2LOP), Kamila Sienkiewicz (4TIL), Paulina Piask (1TIL), Anna Klecha (2TOR), Opiekun: Szymon Biernacki

20141119_140554.jpg

PIŁKARZE RĘCZNI NAJLEPSI W POWIECIE

Reprezentacja ZSZiO Żukowo zajęła pierwsze miejsce w powiatowej licealiadzie w piłce ręcznej chłopców.  W turnieju brało udział siedem szkół z powiatu kartuskiego, które zostały podzielone na dwie grupy. Nasza szkoła po wygraniu swojej grupy (mecze z ZST Kartuzy i ZSP Somonino) w finale spotkała się z ZSZiO Kartuzy wygrywając 10:6. Zespół ZSZiO Żukowo będzie reprezentował powiat kartuski w półfinale wojewódzkim.

Klasyfikacja końcowa:

 1. ZSZiO Żukowo
 2. ZSZiO Kartuzy
 3. ZST  Kartuzy
 4. I LO Kartuzy
 5. ZSP Przodkowo
 6. ZSP Somonino
 7. ZSP Sierakowice

 

Skład drużyny: Pysznik Dawid (3ALOP), Młyński Krystian (3ALOP), Artur Block (2BZ), Damian Fularczyk (2BZ), Konrad Formela (3BZ),  Nikodem Kostuch (3LSG), Przemysław Richert (3TRL), Konrad Ponhke (1DZ), Karol Wroński (3BLOP),  Miłosz Szymczak (1LOP).  Opiekun: Szymon Biernacki

MundurIno 2014

Siedemnastego września 2014 odbyły się zawody sportowe „MundurINO”, zorganizowane m.in. przez Nadleśnictwo Elbląg i Zespół Szkół Zawodowych Nr 1 w Elblągu, które przygotowane zostały specjalnie z myślą o klasach mundurowych.  Drużyna, która reprezentowała naszą szkołę, składała się z dwóch dziewczyn (Emilia Kolka 2LP; Paulina Magulska 2LP) oraz dwóch chłopaków (Szymon Mateja 2LP; Sebastian  Prądzyński 2LSG) oraz nauczyciela – opiekuna (Szymon Biernacki). Uczniowie naszej szkoły musieli zmagać się z licznymi konkurencjami związanymi  ze służbami mundurowymi, takimi jak zabezpieczenie śladów daktyloskopijnych, rozpoznanie gatunków drzew,  założenie ubioru przeciw skażeniom chemicznym, założenie stroju bojowego policyjnego i strażackiego, odnalezienie metalu wykrywaczem min i odnalezienie niebezpiecznych elementów w celi więziennej. Ich zadaniem  było również odnalezienie 8 punktów kontrolnych, znajdujących się na terenie nadleśnictwa, zdobywając do każdego osobną mapkę oraz przebywając, razem, dystans około 5 kilometrów. Reprezentanci ZSZIO Żukowo, walcząc do ostatniej chwili, zajęli ostatecznie 7 miejsce. 

972962_742125932524945_1519647214_n.jpg

10695146_742126072524931_1651265301_n.jpg

10714825_742126265858245_292423178_n.jpg


ROK SZKOLNY 2013/2014RAFAŁ FORMELA  MIĘDZYNARODOWYM MISTRZEM POLSKI W ZAPASACH !!!

JĘDRZEJ WIŚNIEWSKI ZE SREBNYM MEDALEM.

92737.jpg

Naszych dwóch uczniów zdobyło medale Międzynarodowych Mistrzostw Polski w zapasach.  Zawody odbywały się w Kostrzyniu nad Odrą. Maturzysta Rafał Formela (3LSG)  zdobył złoty medal w kategorii 120 kg , a Jędrzej Wiśniewski uczeń drugiej klasy o profilu policyjnym srebro w kategorii 84 kg. Na co dzień obaj uczniowie reprezentują klub GKS Cartusia Kartuzy.

Rafał i Jędrzej serdecznie gratulujemy i życzymy kolejnych sukcesów.


I miejsce w powiatowym turnieju piłki ręcznej dziewcząt

Zespół ZSZiO Żukowo zajął pierwsze miejsce w powiatowych zawodach piłki ręcznej dziewcząt. Organizatorem turnieju był ZSZiO Kartuzy "Wzgórze". W turnieju brały udział cztery drużyny, które rozegrały mecze systemem "każdy z każdym". Nasze reprezentantki wygrały wszystkie swoje mecze zajmując tym samym pierwsze miejsce w turnieju.

Klasyfikacja końcowa turnieju:

1) ZSZiO Żukowo

2) ZSZiO Kartuzy                                                                                      

3) I LO Kartuzy

4) ZSP Somonino 

pr.JPG

Skład drużyny:  Daria Borowczak, Kamila Sienkiewicz, Marlena Szymichowska, Emilia Kolka, Paulina Magulska, Paulina Witowska, Weronika Białach, Kinga Kobiela, Wiktoria Brandt, Dominika Grzenia, Anna Gosz. Opiekun: Szymon Biernacki

III miejsce siatkarek

Nasze reprezentantki w piłce siatkowej zajęły trzecie miejsce w powiatowej licealiadzie, która odbyła się w Przodkowie. W turnieju brało udział sześć drużyn podzielonych na dwie grupy. ZSZiO Żukowo zajęła w grupie drugie miejsce, gdzie zmierzyło się z ZSP Sierakowice (0:2) i ZST Kartuzy (2:0). W półfinale nasze dziewczyny zmierzyły się z późniejszym mistrzem I LO Kartuzy ulegając po dobrym meczu (0:2). W meczu o trzecie miejsce nasza szkoła wygrała z ZSP Sierakowice (2:0) biorąc tym samym rewanż za porażkę w grupie.  

20140325_134536.jpg

Klasyfikacja końcowa:

 1. I LO Kartuzy
 2. ZSZiO Kartuzy
 3. ZSZiO Żukowo
 4. ZSP Sierakowice
 5. ZSP Przodkowo
 6. ZST Kartuzy

 

Skład drużyny: Aneta Rybakowska, Dominika Grot, Marlena Szymichowska, Marta Kurs, Natalia Riegel, Joanna Riegel, Joanna Marszal, Dominika Polejowska, Izabela Konkol 

Opiekun drużyny: Szymon Biernacki 

20140325_091014.jpg


Koszykarze na podium

Reprezentacja ZSZiO Żukowo w koszykówce chłopców zajęła trzecie miejsce w powiatowej licealiadzie. Organizatorem turnieju był Zespół Szkół Technicznych w Kartuzach. Bezkonkurencyjne okazało się I LO w Kartuzach. Nasi uczniowie po walecznej grze nieznacznie ulegli gospodarzom (8:6) w walce o drugie miejsce.

Klasyfikacja końcowa:

1)      I LO Kartuzy

2)      ZST Kartuzy

3)      ZSZiO Żukowo

4)      ZSP Somonino 

koszyk.JPG

Opiekun drużyny: Ewa KamińskaIV miejsce w turnieju piłki nożnej halowej -

klas Straży Granicznej

                                                   Łeba 2014 20140220_134104.jpg

 

Nasi uczniowie brali udział w I turnieju piłki nożnej halowej klas liceum ogólnokształcących o profilu Straż Graniczna, którym organizatorem był Zespół Szkół Społecznych w Łebie. Niestety nasi uczniowie przegrali wszystkie mecze w turnieju zajmując tym samym czwarte miejsce. 

Wszyscy uczestnicy turnieju otrzymali pamiątkowe koszulki, a po sportowych emocjach organizatorzy zaprosili na wojskową grochówkę.

Klasyfikacja końcowa:

1)Malbork

2)Kłanino

3)Łeba

4)Żukowo

20140220_100617.jpg


POLONEZ 2014 - Kartuzy

zdjecie 3 2.JPG zdjecie 2.JPG

zdjecie 1 2.JPG      zdjecie 1 1.JPG

zdjecie 1.JPG 


II Zawody Strzeleckie

Szkół Ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego

strz1.JPG 

W dniu 17.12.2013r. w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie odbyły się II Zawody Strzeleckie Szkół Ponagimnazjalnych Powiatu Kartuskiego. W klasyfikacji  drużynowej wygrał zespół ZSZiO w Żukowie przed ZSZiO w Kartuzach i I LO w Kartuzach. Indywidualnie w kategorii dziewcząt triumfowała Diana Malotka-Trzebiatowska z I LO w Kartuzach (startowała tylko indywidualnie) przed Aleksandrą Mach z ZSZiO w Żukowie i Kingą Cymerman z ZSZiO w Kartuzach. W kategorii chłopców wygrał Dawid Zdrojewski z ZSP w Somoninie przed Rafałem Malek ZSZiO w Żukowie i Mateuszem Kościechą z ZSZiO w Żukowie.

Szczegółowa klasyfikacja:

dziewcząt   

            1m. Diana Malotka-Trzebiatowska  ILO Kartuzy                  189 pkt

            2m. Aleksandra Mach     ZSZiO w Żukowie                           184

            3m. Kinga Cymerman    ZSZiO Kartuzy                                  152

            4m. Martyna Nowicka     ZSP Somonino                                125

            5m. Anna Hirsz                I LO Kartuzy                                         74

chłopców    

                        1m. Dawid Zdrojewski    ZSP Somonino                               194 pkt

                        2m. Rafał Malek                ZSZiO w Żukowie                          192

                        3m. Mateusz Kościecha   ZSZiO w Żukowie                          185

                        4m. Paweł Wysokiński    ZSZiO w Żukowie                          184

                        5m. Damian Kroll              ZSZiO Kartuzy                                176

                        6m. Jakub Kopacz             ILO Kartuzy                                     163

                        7m. Marek Ropela            ZSZiO Kartuzy                                156

                        8m. Dawid Szwaba           ZSZiO Kartuzy                                154

                        9m. Piotr Kazana               ILO Kartuzy                                     153

                        10m. Łukasz Sieniek         ILO Kartuzy                                     143

                        11m. Mateusz Reiter        ZSP Somonino                               106

                        12m. Kamil Czapiewski    ZSP Somonino                               62

drużynowa   

                                   1m. ZSZiO w Żukowie                                                    745 ptk

                                   2m. ZSZiO Kartuzy                                                          638

                                   3m. ILO Kartuzy                                                               533

                                   4m. ZSP Somonino                                                        487

strz2.JPG

Serdecznie dziękuję opiekunom i zawodnikom za udział w zawodach 

                                  Marek Klimkiewicz organizator i prowadzący zawody


II miejsce siatkarek w Mikołajkowym turnieju

W dniu 17 grudnia 2013 roku na zaproszenie ZSZiO Kartuzy nasza reprezentacja w piłkę siatkową dziewcząt brała udział w I Mikołajkowym turnieju. Drużyna ZSZiO Żukowo zajęła drugie miejsce ulegając tylko gospodarzom turnieju. Nasze zawodniczki pokonały zespoły z ZSP Przodkowo (2:1 w setach) i ZSP Somonino (2:0).

Aneta Rybakowska z 3 LOP otrzymała statuetkę za najlepiej punktującą zawodniczkę turnieju (26 pkt), a cały zespół został nagrodzony pamiątkowymi medalami, pucharem oraz dyplomem.

 Klasyfikacja końcowa:

 1. ZSZiO Kartuzy
 2. ZSZiO Żukowo
 3. ZSP Przodkowo
 4. ZSP Somonino

siat1.jpg

 Skład drużyny: Aneta Rybakowska (3LOP), Marlena Szymichowska (2aLOP), Marta Kurs (2aLOP), Natalia Riegiel (2aLOP), Joanna Riegiel (2LSG), Izabela Konkol (1LSG), Paulina Witowska (1LOP), Weronika Białach (1LOP), Kinga Kobiela (1LOP), Opiekun: Szymon Biernacki


II miejsce w półfinale wojewódzkim

Nasza drużyna w piłce ręcznej dziewcząt po wygraniu turnieju powiatowego, udała się na półfinał wojewódzki licealiady, który odbył się w Wejherowie. W turnieju brały reprezentację powiatów: wejherowskiego, puckiego, lęborskiego i kartuskiego. Nasze dziewczyny zajęły drugie miejsce.
 W pierwszym swoim meczu spotkaliśmy się z gospodarzami turnieju ZSP nr 4 w Wejherowie, gdzie ulegliśmy po zaciętym meczu 16:10 (8:4). Następnie dziewczęta pewnie pokonały reprezentację z Pucka  i drużynę II LO z Lęborka. 

Klasyfikacja końcowa:
1. ZSP nr 4 Wejherowo
2. ZSZiO Żukowo
3. II LO Lębork
4. ZSP Puck

DSC_1015.JPG
Skład drużyny: Emilia Kolka (1LOP), Paulina Magulska (1LOP), Weronika Białach (1LOP), Paulina Witowska (1LOP), Kinga Kobiela (1LOP), Dominika Grzenia (1LSG), Wiktoria Brandt (1LSG), Anna Gosz (1LSG), Marlena Szymichowska (2LOP), Daria Borowczak (3LOP), Kamila Sienkiewicz (3TEI)  Opiekun: Szymon Biernacki
Serdecznie gratulujemy osiągnięć i życzymy kolejnych sukcesów.


III miejsce w futsalu

Piłkarze nożni zajęli trzecie miejsce w powiatowej licealiadzie w futsalu, która odbywała się na hali sportowo-widowiskowej w Przodkowie.  W turnieju brało siedem drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyna ZSZiO Żukowo swoje mecze w grupie zremisowała (1:1), najpierw z ZST Kartuzy i I LO Kartuzy, zajmując tym samym drugie miejsce w grupie.  W Półfinale nasza szkoła spotkała się z zwycięzcą drugiej grupy ZSP Somonino. Do przerwy nasza drużyna prowadziła 1:0 by w końcowym wyniku przegrać 1:3.  W meczu o trzecie miejsce zostało nam walczyć z ZSP Sierakowice, gdzie zwyciężyliśmy 2:1.

Klasyfikacja końcowa:

 1. ZSP Somonino
 2. I LO Kartuzy
 3. ZSZiO Żukowo
 4. ZSP Sierakowice
 5. ZSZiO Kartuzy
 6. ZST Kartuzy
 7. ZSP Przodkowo

Skład drużyny:

Paweł Bork (3TEI), Jakub Poklękowski (3TL), Adrian Zientarski, Aleksander Szymikowski (1CZ), Krystian Potracki (3LOP), Dariusz Muzolf (3TEI),  Maciej Krause (3LOP), Cezary Grot (3TL), Maciej Skibowski (2CZ), Filip Kałużny (2AZ), Marcin Witos (3TL), Opiekun: Szymon Biernacki

2013-12-03 09.29.30.jpgPiłkarze ręczni na podium

Reprezentacja ZSZiO Żukowo w piłce ręcznej chłopców zajęła drugie miejsce w powiatowej licealiadzie, która odbywała się w Przodkowie. W turnieju brało udział sześć drużyn, które zostały podzielone na dwie grupy. Drużyna ZSZiO Żukowo wygrała w grupie wszystkie mecze i w finale nieznacznie uległa drużynie I LO Kartuzy.

Klasyfikacja końcowa:                    

 I.            I LO Kartuzy  

II.            ZSZiO Żukowo   

III.           ZST Kartuzy  

IV.           ZSZiO Kartuzy  

V.            ZSP Somonino

VI.           ZSP Przodkowo

2013-11-29 09.06.12.jpg

Skład drużyny: Richert Przemysław (2TL), Lewandowski Damian (2TL), Młyński Krystian (2LOP), Pysznik Dawid (2LOP), Block Artur (1BZ), Fularczyk Damian (1BZ), Kostuch Nikodem (2LSG), Formela Konrad (2BZ), Wreza Mateusz (4TI), Wroński Karol (2BLOP),  Opiekun: Szymon Biernacki


NASZE DZIEWCZYNY NAJLEPSZE W POWIECIE

Reprezentacja ZSZiO Żukowo zajęła pierwsze miejsce w XIII powiatowej licealiadzie w piłce ręcznej dziewcząt. W turnieju brało udział pięć drużyn z powiatu kartuskiego. Mecze odbywały się systemem „każdy z każdym”. Nasza drużyna wygrała wszystkie mecze i cały turniej. Zespół ZSZiO Żukowo będzie reprezentował powiat w półfinale wojewódzkim, który zostanie rozegrany w Wejherowie.

Skład drużyny: Emilia Kolka (1LOP), Paulina Magulska (1LOP), Weronika Białach (1LOP), Paulina Witowska (1LOP), Kinga Kobiela (1LOP), Dominika Grzenia (1LSG), Wiktoria Brandt (1LSG), Anna Gosz (1LSG), Anna Klecha (1TOR), Marlena Szymichowska (2LOP), Marta Kurs (2LOP), Daria Borowczak (3LOP), Kamila Sienkiewicz (3TEI)

 

Król strzelców: MAGDALENA MAZUR (ZST Kartuzy)

Najlepszy bramkarz: KAMILA SIENKIEWICZ (ZSZiO Żukowo) – 3TEI

MVP zawodów: DARIA BOROWCZAK (ZSZiO Żukowo) – 3LOP

 

Klasyfikacja końcowa:

 I.  ZSZiO Żukowo

II.  ZSZiO Kartuzy

III. ZST Kartuzy

IV. I LO Kartuzy

V.  ZSP Somonino

DSC_0871.JPG


INO czyli Impreza Na Orientację

 INO2.JPG

29 października odbyła się impreza na orientację. Ino zorganizowane zostało przez naszą szkołę we współpracy z Ośrodkiem Kultury i Sportu w Żukowie.

Zawody otworzyła Pani Dyrektor ZSZiO Gabriela Kowalska. W biegu uczestniczyło 9 drużyn z ZSZiO w Żukowie oraz 2 drużyny z gimnazjum w Przyjaźni. Niestety na zaproszenie nie odpowiedziały inne szkoły. Miejmy nadzieję, że w przyszłym roku będzie ich więcej, także tych podstawowych. Trasa liczyła ok. 6 km i 15 punktów kontrolnych oraz punkty mylne. Przy pięknej pogodzie, młodzież z naszej szkoły oraz z gimnazjum w Przyjaźni bawili się wyśmienicie. W kategorii szkół gimnazjalnych wygrał drugi zespół gimnazjum z Przyjaźni a w kategorii szkół ponadgimnazjalnych zespół klasy 3 LSG z naszej szkoły.

INO.JPG
Zdjęcia można zobaczyć pod adresem: http://www.zszio.net2u.pl/galeria/INO/index.html


MARSZ NORDIC WALKING

5 października w ramach zakończenia Festiwalu Sportu odbył się marsz Nordic Walking. Wzięło w nim udział 38 uczestników, z czego najmłodszy miał 10 lat, a najstraszy 58.

Organizatorami marszu byli: Ośrodek Kultury i Sportu w Żukowie oraz nasza szkoła Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie im. Książąt Pomorskich.

DSC_0028.JPG

Zdjęcia: http://www.zszio.net2u.pl/galeria/nordik/index.html

VII  MISTRZOSTWA SZKOŁY W STRZELANIU Z KARABINKA PNEUMATYCZNEGO

       Po raz siódmy w szkole rozegrane zostały Mistrzostwa Szkoły w strzelaniu z karabinka pneumatycznego. Tradycyjne mistrzostwa rozegrane były w ramach Żukowskiej Ligi Strzeleckiej w czterech rundach po dwadzieścia strzałów. Do wyniku końcowego liczyły się trzy najlepsze rundy. Mistrzynią Szkoły wśród dziewcząt na rok szkolny 2017/2018 zostali Monika Wencel z 1LSG. Ubiegłoroczna mistrzyni Sandra Kassin z 3az zajęła II miejsce przed Dominiką Serkowską z 2LBN. Wśród chłopców tytuł MS po raz drugi wystrzelał Patryk Szleja z 3LOP.                  

 

                                                                                                                       organizator zawodów M. Klimkiewicz

DSC_0656.JPG

DSC_0642.JPG

DSC_0647.JPG