Nasza Szkoła otrzymała akredytację na projekty realizowane w nowym programie Erasmus+ na lata 2021-2027 w sektorze Kształcenie i szkolenia zawodowe.
Uzyskanie Akredytacji wiąże się z gwarancją regularnego otrzymywania dofinansowania na działania związane z wyjazdami uczniów i kadry kształcenia zawodowego na zagraniczne staże i praktyki zawodowe.
Wyjazdy uczniów służą podniesieniu jakości i zwiększeniu atrakcyjności szkolnictwa i kształcenia zawodowego w Europie oraz wspieraniu współpracy między systemami edukacji i szkoleń w krajach uczestniczących w programie.
19 maja odbyła się konferencja podsumowująca rezultaty dwóch projektów zrealizowanych przez uczniów i nauczycieli ZSZiO w Żukowie w ramach Akredytacji Erasmusa w sektorze Kształcenie i Szkolenia Zawodowe. Pani dyrektor Gabriela Kowalska powitała zaproszonych gości i oficjalnie rozpoczęła spotkanie. Koordynatorka projektów unijnych w naszej szkole, pani Magdalena Rotter, przedstawiła historię projektów zrealizowanych w ZSZiO w Żukowie od 2008r. Uczestnicy praktyk w Rotterdamie oraz w Palermo opowiedzieli o swoich doświadczeniach zdobytych podczas wyjazdu. Uczniowie technikum w zawodzie technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali, technik ekonomista oraz uczniowie BSI, odbyli praktyki w miejscach zgodnych z ich kierunkiem kształcenia. Praktyki realizowali w banku, sieci sklepów spożywczych, na terminalu kontenerowym, w firmach produkcyjnych i kurierskich, w hotelach oraz w porcie lotniczym i firmie szkoleniowej. Ogromnym atutem wyjazdu była możliwość poznania kultury i tradycji Włoch i Holandii oraz zwiedzanie atrakcyjnych zakątków obu krajów.
Wpływ projektów unijnych na podnoszenie jakości kształcenia dostrzegają wszystkie szkoły powiatu kartuskiego, dlatego podczas spotkania uczniowie ZSP w Sierakowicach oraz ZSP w Przodkowie podzielili się efektami swoich praktyk zagranicznych.
Zaproszenie na konferencję przyjęli dyrektorzy szkół ponadpodstawowych powiatu kartuskiego, którzy dbają o realizację projektów unijnych w swoich placówkach. Pani Elżbieta Świętoń – wieloletnia dyrektor ZSP w Somoninie, była jedną z pierwszych koordynatorek projektów w szkołach powiatowych i uczestniczką licznych wyjazdów z młodzieżą na praktyki zagraniczne. Pani Świętoń podkreśliła istotę projektów w podnoszeniu jakości kształcenia oraz wszechstronnego rozwoju młodzieży.
Ważnym punktem konferencji było wystąpienie przedstawicieli Uniwersytetu Morskiego w Gdyni. Pani Paulina Witt - specjalista ds. współpracy międzynarodowej UM, przedstawiła jak łączyć naukę z podróżowaniem oraz zdobywaniem nowych kompetencji w ramach projektów unijnych na uczelniach wyższych. Prodziekan ds. studenckich i promocji dr inż. Adam Kaizer podkreślił, jak ważne w budowaniu przewagi konkurencyjnej na rynku pracy jest zdobywanie nowych kompetencji zawodowych i językowych podczas nauki na studiach wyższych.
Każdy wyjazd w ramach Erasmusa wyposaża uczestników w nowe doświadczenia i umiejętności, ale również wypełnia albumy zdjęciami, dzięki którym możemy podzielić się wspomnieniami i zachęcić innych do udziału w projektach. To zainspirowało nas do ogłoszenia konkursu fotograficznego „Moje Europejskie Doświadczenie Zawodowe”, którego rozstrzygnięcie miało miejsce podczas konferencji.
Wyróżniono trzy zdjęcia przedstawiające udział w praktykach zagranicznych. Pierwsze miejsce zajął Henryk Kosznik z klasy 3TEP, który odbył praktyki w porcie lotniczym w Palermo.
Wszystkim uczestnikom projektu wręczono certyfikaty potwierdzające zdobyte przez nich kompetencje zawodowe i językowe.
Końcowym punktem spotkania był poczęstunek, podczas którego mogliśmy wspólnie powspominać, wymienić się wrażeniami z wyjazdów oraz planować kolejne edycje projektów w ramach Akredytacji Erasmusa.
Relacja z konferencji w Dzienniku Bałtyckim - zobacz tutaj
Projekt Erasmus + Kształcenie i szkolenie zawodowe –
Mobilność edukacyjna uczniów i nauczycieli
„Europejskie Kształcenie Zawodowe 2023”
ZAPRASZAMY
UCZNIÓW i UCZENNICE TECHNIKUM i BSIS DO UDZIAŁU W PROJEKCIE
PLANOWANY WYJAZD: 15.01.2023 do 11.02.2023 do Palermo (Włochy)
W bieżącej edycji biorą udział uczniowie i uczennice Technikum w zawodach technik ekonomista, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali, technik transportu drogowego oraz uczniowie i uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia wszystkich zawodów (łącznie 19 osób).
W RAMACH PROJEKTU UCZNIOWIE:
PRZEJDĄ PRZYGOTOWANIE JĘZYKOWO-KULTUROWE:
WYJADĄ NA PRAKTYKĘ ZAWODOWĄ DO PALERMO WE WŁOSZECH (CZAS TRWANIA PRAKTYKI: 4 TYGODNIE).
Wyjazd jest bezpłatny: podróż, zakwaterowanie w rodzinach goszczących, dwa posiłki dziennie, ubezpieczenie podróżne są finansowane przez projekt.
REKRUTACJA
Wszelkich informacji udziela Pani wicedyrektor Magdalena Rotter
Regulamin projektu - czytaj więcej
Formularz zgłoszeniowy - pobierz
Pytania do rozmowy - czytaj więcej
Wzór CV - pobierz
Materiały do napisania CV - zobacz więcej
Terminy rozmów kwalifikacyjnych - zobacz tutaj
Projekt Erasmus + Kształcenie i szkolenie zawodowe –
Mobilność edukacyjna uczniów i nauczycieli
„Holandia 2022”
ZAPRASZAMY
UCZNIÓW i UCZENNICE TECHNIKUM i BSIS DO UDZIAŁU W NASZYM PROJEKCIE
PLANOWANY WYJAZD: 29.05.2022 do 25.06.2022 do Rotterdamu (Holandia)
W bieżącej edycji biorą udział uczniowie i uczennice Technikum w zawodach technik ekonomista, technik logistyk, technik eksploatacji portów i terminali (13 osób) oraz uczniowie i uczennice Branżowej Szkoły I Stopnia wszystkich zawodów (4 osoby).
W RAMACH PROJEKTU UCZNIOWIE:
PRZEJDĄ PRZYGOTOWANIE JĘZYKOWO-KULTUROWE:
WYJADĄ NA PRAKTYKĘ ZAWODOWĄ DO ROTTERDAMU W NIDERLANDACH (CZAS TRWANIA PRAKTYKI: 4 TYGODNIE).
Wyjazd jest bezpłatny: podróż, zakwaterowanie w rodzinach goszczących, dwa posiłki dziennie, ubezpieczenie podróżne są finansowane przez projekt.
REKRUTACJA
wtorek 01.03.2022 (technikum), 9. godz. lekcyjna, sala 203;
poniedziałek 14.03.2022 (BSIS) 3. godz. lekcyjna sala 303.
Spotkanie ONLINE dotyczące pisania CV (technikum i BSIS): piątek 11.02.2022, 7 godz. lekcyjna.
Link do rozmowy wideo: https://meet.google.com/fkq-umpo-ugo
UWAGA. Spotkanie rozpocznie się o 13.40
TERMIN PRZESŁANIA CV: ŚRODA 2.03.2022, GODZ.18.00.Test z języka angielskiego dla chętnych do udziału w projekcie:
wtorek 01.03.2022 (technikum), 9. godz. lekcyjna, sala 203;
poniedziałek 14.03.2022 (BSIS) 3. godz. lekcyjna sala 303.
Formularze wniosku o udział w projekcie znajdują się załącznikach poniżej oraz wersje drukowane w sekretariacie. Wypełnione wnioski należy oddać w sekretariacie do 2.03.2022.
Rozmowy kwalifikacyjne w języku angielskim odbędą się 3-4.03.2022 (harmonogram zostanie umieszczony na Moodle).
Rozmowa kwalifikacyjna składać się będzie z kilku prostych pytań 'na rozgrzewkę', wypowiedzi ucznia na jeden z przygotowanych tematów, które warto sobie wcześniej przemyśleć (lista tematów poniżej) oraz dwóch mini-dialogów z życia, np. usprawiedliw swoją nieobecność na praktyce, zapytaj o swoje zadania itp.
Wszelkich informacji udziela Pani wicedyrektor Magdalena Rotter
Regulamin projektu - czytaj więcej
Formularz zgłoszeniowy - pobierz
Pytania do rozmowy - czytaj więcej
Wzór CV - pobierz
Materiały do napisania CV - zobacz więcej
Terminy rozmów kwalifikacyjnych - zobacz tutaj
Wyniki rekrutacji - zobacz tutaj
© Copyright - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap