668 213 866 | 58 681 85 12         sekretariat@zsziozukowo.pl

ZSZIO Strona główna Historia szkoły 70-lecie szkoły Kierunki kształcenia Dyrekcja Grono pedagogiczne Psycholog i pedagog Doradca zawodowy Biblioteka Przetargi i zamówienia publiczne Kontakt RODO Deklaracja dostępności Rekrutacja 2024/2025 Informacje dla kandydata Liceum Ogólnokształcące Technikum Branżowa Szkoła I stopnia Rok szkolny 2023/2024 Kalendarz roku szkolnego Terminy konsultacji Wychowawcy klas Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Dokumenty szkolne Strefa uczniów Plan lekcji Zastępstwa Godziny zajęć Dziennik Wykaz podręczników Opieka zdrowotna nad uczniami Matura Egzamin zawodowy Praktyki zawodowe Pracodawcy Oferty pracy od pracodawców Praktyki w Technikum Praktyczna nauka zawodu w Branżowej Szkole I stopnia Kursy Umiejętności Zawodowych Oprogramowanie branżowe Partnerzy Firmy partnerskie Uczelnie wyższe Innowacje Pedagogiczne Klasy mundurowe - Obrona Terytorialna Klasy mundurowe - Straż Graniczna Aktywności uczniów Konkursy szkolne Konkursy pozaszkolne Wolontariat Szkolny Klub Sportowy Sukcesy uczniów Projekty ERASMUS+ KA210 Mind Your Future, Be Food Aware ERASMUS+ Kształcenie i szkolenie zawodowe ERASMUS+ Edukacja Szkolna ERASMUS+ POWER VET 2018-2020 ERASMUS+ POWER VET 2016-2018 Przez sport do wojska Złote Szkoły NBP Lekcje z ZUS Twoje dane – twoja sprawa Dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb branż kluczowych gospodarki poprzez system wsparcia uczniów i nauczycieli oraz doradztwo zawodowe w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego Dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb branż kluczowych gospodarki poprzez modernizację i wyposażenie infrastruktury szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego

Biblioteka

 

"Biblioteka to przybytek na ścieżaj otwarty, zapraszający każdego w progi.

Wejdź gościu i stań się przyjacielem."

Jan Wiktor

 

 

Godziny pracy biblioteki

poniedziałek - piątek  8.00 - 16.00

 

 

 

Bibliotekarz poniedziałek wtorek środa czwartek piątek
mgr Danuta Klimkiewicz

-

-

8.00 - 15.15

9.45 - 15.15

8.00 - 8.55

9:45 - 11.05

mgr Małgorzata Białek

8.45 - 16.00

8.00 - 16.00 11.15 - 16.00 8.00 - 11.00 9.00 - 16.00

 

 

Zapraszamy do zapoznania się z katalogiem on-line Biblioteki ZSZiO w Żukowie

 

Katalog online biblioteki szkolnej

 

Najaktywniejsza czytelniczka marca

Listy do M.

Kupujemy nowe książki

Szkolny przegląd poezji i piosenki miłosnej

LIST DO ŚWIĘTEGO MIKOŁAJA

Międzynarodowy Dzień Uwięzionego Pisarza

 

W związku z obchodzonym dzisiaj Międzynarodowym Dniem Uwięzionego Pisarza zapraszamy do obejrzenia prezentacji 

Dzień Uwięzionego Pisarza

Zabierz książkę na wakacje

Dzień Matki

Bookcrossing

Projekt plastyczny

Tydzień Książek Zakazanych

Zapraszamy do biblioteki - czasopisma prenumerowane w ZSZiO

 

Dzień Książki i Praw Autorskich

Na co pozwala prawo autorskie?

Wyniki konkursu w ramach projektu

 

W konkursie na najlepszy projekt okładki oraz najciekawszą recenzję książki wygrała Patrycja Szymichowska z klasy III TEP.

Oto jej projekt okładki.

 

 

 

Patrycji gratulujemy sukcesu, a wszystkim serdecznie dziękujemy za udział i zapraszamy do kolejnych konkursów!

 

Nauczycielki Biblioteki

Danuta Klimkiewicz i Małgorzata Białek

 

Wirtualna wystawa książek „Z kobietą w tytule” na 102 rocznicę przyznania kobietom praw wyborczych

Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa

„Narodowy Program Rozwoju Czytelnictwa” jest uchwalonym przez Radę Ministrów programem wieloletnim na lata 2016-2020, w celu poprawy stanu czytelnictwa w Polsce poprzez wzmacnianie roli bibliotek publicznych, szkolnych i pedagogicznych jako lokalnych ośrodków życia społecznego stanowiących centrum dostępu do kultury i wiedzy.

Cel ten realizowany będzie przez finansowe wsparcie modernizacji, budowy lub przebudowy placówek bibliotecznych w mniejszych miejscowościach, oraz bieżące uzupełnianie zbiorów bibliotek publicznych i szkolnych o nowości wydawnicze:

Program składa się z 3 priorytetów, które realizuje MKiDN za pośrednictwem Biblioteki Narodowej i Instytutu Książki oraz MEN.

 

Nasza szkoła otrzymała wsparcie w ramach priorytetu 3 – Rozwijanie zainteresowań uczniów poprzez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa wśród dzieci i młodzieży, w tym zakup nowości wydawniczych.

Celem priorytetu jest wzmocnienie zainteresowań i aktywności czytelniczej uczniów przez wspieranie organów prowadzących szkoły podstawowe, gimnazja i szkoły ponadgimnazjalne dla dzieci i młodzieży, szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne, a także szkoły, zespoły szkół i szkolne punkty konsultacyjne przy przedstawicielstwach dyplomatycznych, urzędach konsularnych i przedstawicielstwach wojskowych Rzeczypospolitej Polskiej oraz biblioteki pedagogiczne w podejmowaniu przedsięwzięć w obszarze rozwijania zainteresowań uczniów przez promowanie i wspieranie rozwoju czytelnictwa.

 

Zapraszamy do zapoznania się z:

  1. Prezentacją o programie - zobacz tutaj
  2. Wykazem zakupionych książek cz.1 - zobacz tutaj 
  3. Wykazem zakupionych książek cz.2 - zobacz tutaj
  4. Wykaz zakupionych książek cz.3 - zobacz tutaj
  5. Wykazem zakupionych lektur - zobacz tutaj
  6. Prezentacją "Jak napisać recenzję książki - zobacz tutaj
  7. Prezentacją "Okładka, obwoluta" - zobacz tutaj

Wyniki konkursu SLEEVEFACE - czyli ubierz się w książkę

Konkurs plastyczny na okładkę książki

Konkurs na najciekawszą recenzję książki

Konkurs fotograficzny - Ubierz się w książkę

Wyniki konkursu Tydzień książek zakazanych

Danuta Klimkiewicz

Małgorzata Białek

Tydzień książek zakazanych

 

 

Idea tygodnia książek zakazanych wywodzi się ze Stanów Zjednoczonych i dotyczy wolności czytania jako podstawowego prawa człowieka.

 

Książki są nośnikami myśli, często więc z powodów politycznych, społecznych, obyczajowych lub religijnych wiele z nich było i wciąż jest uznawanych za niebezpieczne.

 

Nauczycielki Biblioteki

Danuta Klimkiewicz i Małgorzata Białek

Narodowe Czytanie 2020

 

„Kto czyta – żyje wielokrotnie, kto zaś z książkami obcować nie chce, na jeden żywot jest skazany”

Józef Czechowicz

 

Lekturą dziewiątej edycji Narodowego Czytania jest jedno z najwybitniejszych dzieł polskiego romantyzmu Balladyna Juliusza Słowackiego. Balladyna to wybitne dzieło polskiego romantyzmu. Dramat został ukończony w grudniu 1834 roku, a wydany pięć lat później w Paryżu. Powstał na emigracji w czasie dyskusji na temat przyczyn niedawnej klęski powstania i debat nad wspólną historią i przyszłym losem narodu. Poeta połączył w tym utworze realizm i fantastykę, koncentrując się na analizie postaw i czynów bohaterów. Osadzona na tle baśniowych dziejów opowieść o dwóch siostrach – Balladynie i Alinie – stała się bardzo popularna. Wywarła duży wpływ na muzykę, malarstwo czy rzeźbę, a powstałe na przestrzeni lat jej liczne inscenizacje, zrealizowane przez wybitnych reżyserów i aktorów scen polskich, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem.

Nasza szkoła, jak co roku włączyła się w akcję NARODOWE CZYTANIE. Tym razem wybrane fragmenty „Balladyny” J. Słowackiego uczniowie wraz z nauczycielami czytali, z podziałem na role, podczas poniedziałkowych lekcji. Z tej okazji na korytarzu przy bibliotece została zorganizowana wystawa.

 

© Copyright - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap