668 213 866 | 58 681 85 12         sekretariat@zsziozukowo.pl

ZSZIO Strona główna Historia szkoły 70-lecie szkoły Kierunki kształcenia Dyrekcja Grono pedagogiczne Psycholog i pedagog Doradca zawodowy Biblioteka Przetargi i zamówienia publiczne Kontakt RODO Deklaracja dostępności Rekrutacja 2024/2025 Informacje dla kandydata Liceum Ogólnokształcące Technikum Branżowa Szkoła I stopnia Rok szkolny 2023/2024 Kalendarz roku szkolnego Terminy konsultacji Wychowawcy klas Samorząd Uczniowski Rada Rodziców Dokumenty szkolne Strefa uczniów Plan lekcji Zastępstwa Godziny zajęć Dziennik Wykaz podręczników Opieka zdrowotna nad uczniami Matura Egzamin zawodowy Praktyki zawodowe Pracodawcy Oferty pracy od pracodawców Praktyki w Technikum Praktyczna nauka zawodu w Branżowej Szkole I stopnia Kursy Umiejętności Zawodowych Oprogramowanie branżowe Partnerzy Firmy partnerskie Uczelnie wyższe Innowacje Pedagogiczne Klasy mundurowe - Obrona Terytorialna Klasy mundurowe - Straż Graniczna Aktywności uczniów Konkursy szkolne Konkursy pozaszkolne Wolontariat Szkolny Klub Sportowy Sukcesy uczniów Projekty ERASMUS+ KA210 Mind Your Future, Be Food Aware ERASMUS+ Kształcenie i szkolenie zawodowe ERASMUS+ Edukacja Szkolna ERASMUS+ POWER VET 2018-2020 ERASMUS+ POWER VET 2016-2018 Przez sport do wojska Złote Szkoły NBP Lekcje z ZUS Twoje dane – twoja sprawa Dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb branż kluczowych gospodarki poprzez system wsparcia uczniów i nauczycieli oraz doradztwo zawodowe w szkołach ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego Dostosowanie oferty kształcenia do potrzeb branż kluczowych gospodarki poprzez modernizację i wyposażenie infrastruktury szkół ponadgimnazjalnych Powiatu Kartuskiego

Konkursy pozaszkolne

XI Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

Regulamin konkursu - czytaj więcej

Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców

 

W dniu 26 lutego bieżącego roku w naszej szkole odbyła się Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Chłopców. Do rywalizacji przystąpiło sześć szkół powiatu kartuskiego. Zawody odbywały się na nowo otwartej hali sportowej gdzie były dwa boiska meczowe i jedno tzw. rozgrzewkowe. Trybuny zapełniły się młodzieżą dopingującą swoje szkoły. Drużyny zostały podzielone na dwie grupy. Następnie zespoły z miejsca pierwszego i drugiego rozegrały półfinały, które wyłoniły drużyny grające o miejsca 1-4. Ostatnie drużyny z grup zagrały ze sobą o piąte miejsce. Najlepszą szkołą w piłce siatkowej chłopców został Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Kartuzach. Serdecznie gratulujemy i życzymy sukcesów na dalszym etapie rozgrywek.

Naszą szkołę reprezentowali następujący uczniowie: Chlechowitz Roland, Dawidowski Oskar, Gojtowski Igor, Lipiński Szymon, Mamelski Mateusz, Richardt Dawid, Wasilewski Dominik, Zinke Oliwer.

Klasyfikacja końcowa:

1. ZSZiO Kartuzy

2. ZST Kartuzy

3. PZS Przodkowo

4. ZSZiO Żukowo

5. PZS Sierakowice

6. I LO Kartuzy

Nauczyciele WF

Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim Ekstraklasa Wojskowa na szczeblu wojewódzkim

 

28 lutego odbył się Turniej Wiedzy o Wojsku Polskim Ekstraklasa Wojskowa na szczeblu wojewódzkim

Naszą szkołę reprezentowali kadeci Artur Voigt z klasy 3 OPW oraz Filip Kawala i Tobiasz Nader z klasy 1 OPW.

Nasi Kadeci zdobyli 39 punktów na 45 możliwych, zajmując piąte miejsce.

Różnice punktowe między miejscami na podium były minimalne - jednopunktowe.

Gratulujemy!

Do zobaczenia za rok

Dziękujemy #CWCRGdańsk #WCRGdynia oraz #33dywizjonrakietowyOP za organizację turnieju.

Finał XI edycji ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego

 

W dniu 04.03.2024 r. dwie uczennice z klasy IV TL - Natalia Krefft oraz Aleksandra Sonntag, które uzyskały najwyższy wynik w I etapie konkursu, wzięły udział w finale XI edycji ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego, który odbył się w Wyższej Szkole Administracji i Biznesu im. Eugeniusza Kwiatkowskiego w Gdyni.

Dziewczyny dzielnie reprezentowały naszą szkołę.

W konkursie wzięło udział 110 osób z całej Polski.

Jesteśmy dumni!!!

Powiatowa Licealiada w Piłce Siatkowej Dziewcząt

Reprezentacja ZSZiO w Żukowie zajęła IIImiejsce w Powiatowej Licealiadzie w siatkówkę dziewcząt.

Kolejność końcowa turnieju:

1) ZSZiO Kartuzy

2) I LO Kartuzy

3) ZSZiO w Żukowie

4) PZS Przodkowo

5) PZS Sierakowice

Skład naszej reprezentacji: Julia Piastowska, Aneta Wiczling, Oliwia Szuszakiewicz, Antonina Syldatk, Martyna Gałązka, Zofia Szewczyk, Weronika Trawicka, Maria Zubko, Kornelia Kohnke

Serdecznie Gratulujemy !!!

Nagraj film i wygraj udział w dalekomorskim rejsie w ramach konkursu „Pomorskie Żagle Talentów”

Statek z kołem ratunkowym

 

Marszałek Województwa Pomorskiego serdecznie zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego do udział w wyjątkowym konkursie, w którym nagrodą jest udział w tygodniowym rejsie dalekomorskim.

Wystarczy nagrać krótki film prezentujący pasje i osiągnięcia – zawodowe, naukowe, sportowe – osób związanych z morzem i/lub żeglarstwem.

Konkurs „Pomorskie Żagle Talentów” jest organizowany przez Departament Edukacji i Sportu Urzędu Marszałkowskiego Województwa Pomorskiego w ramach projektu „Zdolni z Pomorza – wsparcie regionalne”, współfinansowanego ze środków Unii Europejskiej w ramach Funduszy Europejskich dla Pomorza 2021-2027.

Szczegółowe informacje dostępne na stronie - zobacz tutaj

VIII Ogólnopolska Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

 

Oto przed Wami trzech niezłomnych specjalistów z branży spedycyjno-logistycznej i oczywiście portowej! Maksymilian, Damian i Przemysław z klasy 4TEP zakwalifikowali się do zawodów II stopnia VIII Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej!

Warto podkreślić, że to wyjątkowe trio rozwija swoje pasje zawodowe na wielu frontach. Chłopaki obsługują wózki widłowe, suwnice i reach stackery, na które zdobyli uprawnienia po zdanych egzaminach państwowych.

Śledźcie z nami dalsze losy naszych zuchów i trzymajcie kciuki za sukcesy w kolejnym etapie Olimpiady!

POMORSKI KONKURS „ZBRODNIA PIAŚNICKA – MŁODZI PAMIĘTAJĄ”

 

Uczniowie naszej szkoły wzięli udział w V edycji wojewódzkiego konkursu, którego celem jest uczczenie pamięci zamordowanych w Lasach Piaśnickich 1939/1940, a także poszerzanie wiedzy o polityce okupacyjnej III Rzeszy na Pomorzu podczas II wojny światowej.

Konkurs objął patronatem m.in. Oddział Instytutu Pamięci Narodowej w Gdańsku.

I miejsce w kategorii grafika komputerowa zdobył Artur Voigt ( klasa 3 OPW), w kategorii plakat wyróżnienie zdobyły Malwina Neuman i Sandra Lemańska (klasa 2 TP).

Gratulujemy!!!

II Powiatowy Konkurs "Zawód to moja pasja"

 

Uczniowie Branżowej Szkoły I Stopnia zdobyli 3 miejsce w powiatowym konkursie "Zawód to moja pasja". Celem konkursu była wymiana doświadczeń pomiędzy uczniami oraz wykazanie kreatywności podczas zaplanowanych konkurencji.

Naszą szkołę reprezentowali:

Martyna Formela - 3Bb

Karolina Lademann - 3Bb

Patryk Błażejczyk - 2Ba

Dominik Butowski - 2Ba

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.

Konkursu Explory

Konkurs

 

Ruszyła kolejna edycja Konkursu Explory!

Zapraszamy na warsztaty online z Laureatami Konkursu przygotowujące do napisania skutecznego zgłoszenia konkursowego!


Konkurs Explory to ogólnopolska inicjatywa skierowana do młodzieży w wieku 13-20 lat, w ramach której uczniowie ostatnich klas szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych i studenci pierwszego roku studiów mogą  zgłaszać projekty z różnych dziedzin naukowych.

Konkurs daje szansę przyszłym badaczom, naukowcom i innowatorom na skonfrontowanie swoich pomysłów z przedstawicielami świata nauki oraz zdobycie doświadczenia w prezentowaniu autorskich projektów naukowo-badawczych.

Konkurs składa się z 3 etapów:

I etap –zgłoszenia on-line na stronie www.explory.pl/rekrutacja (Ten etap właśnie trwa!)

II etap – projekty zakwalifikowane w I etapie są prezentowane podczas Półfinału odbywającego się online, podczas którego jurorzy złożeni z ekspertów i naukowców z lokalnych uczelni i firm wybierają najlepsze prace. Projekty wybrane przez jury dostają  akredytacje do udziału w Finale Konkursu Explory.

III etap – to Krajowy Finał Konkursu Explory odbywający się w ramach Gdynia Explory Week.

 

Finaliści Konkursu Explory mogą wygrać:

- stypendia na rozwój projektów w wysokości 7 000, 10 000 i 15 000 złotych,

- akredytacje do udziału w prestiżowych międzynarodowych konkursach (np. Regeneron ISEF w USA),

- nagrody specjalne ufundowane przez partnerów i sponsorów Programu Explory.

 

Informacje dodatkowe - zobacz tutaj

Powiatowa Liceliada w Piłce Ręcznej Chłopców

 

Reprezentacja ZSZiO w Żukowie zajęła trzecie miejsce w Powiatowej Liceliadzie w Piłce Ręcznej Chłopców. Zawody odbywały się w Kartuzach w II LO.

SERDECZNIE GRATULUJEMY !

Klasyfikacja końcowa:

1) ZSZiO Kartuzy

2) I LO Kartuzy

3) ZSZiO w Żukowie

4) PZS Somonino

5) II LO Kartuzy

Konkurs Endeavou - zostań naukowcem, inżynierem, odkrywcą, kosmonautą i wygraj wyjazd do USA

Plakat konkursu

 

UWAGA!!!

Trwa nabór wniosków w konkursie „Endeavour” organizowanym przez Polską Agencję Kosmiczną i Targi Kielce S.A.
Inicjatywa otwiera przed polskimi uczniami szansę na udział w tygodniowym szkoleniu w renomowanym Centrum Kosmicznym i Rakietowym w Stanach Zjednoczonych.

Zajęcia będą odbywały się w lipcu 2024 r.

Zgłoszenia do konkursu należy przesyłać do 30 listopada br. 

Organizator pokryje wszystkie koszty związane z dojazdem, pobytem i praktycznymi zajęciami w ośrodku.  

Konkurs jest skierowany do uczniów w wieku 15-18 lat. Jego celem jest rozbudzenie wśród młodych ludzi zainteresowania naukami ścisłymi, wskazanie na interdyscyplinarność branży kosmicznej oraz zachęcenie do podjęcia pracy w polskim sektorze kosmicznym. 

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu maksymalnie 2-minutowego filmu, w którym uczeń przedstawi przedmiot swoich badań, problem naukowy, prowadzony projekt lub obszar zainteresowań - szczegółowe informacje i regulamin - czytaj więcej

 

Zapraszamy do udziału!

 

Ogólnopolski Konkurs Młody Innowator

Plakat konkursu Młody Innowator

 

Regulamin konkursu - zobacz tutaj

Więcej infomacji o konkursie - zobacz tutaj

Konkurs Moje Kaszuby

Konkurs plastyczny MOJE KASZUBY

 

Regulamin konkursu - zobacz tutaj

Konkurs

 

Szanowni Uczniowie,

serdecznie zachęcamy do udziału w ogólnopolskim konkursie matematycznym „Matematyka i pieniądze 2023” organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo. Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-18 lat. Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o matematyce i przedsiębiorczości. Poza tym zależy nam na promowaniu nietypowych i aktywnych form poznawania matematyki.

• Konkurs polega na rozwiązaniu 8 zagadek matematycznych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej. 
• Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na YouTube codziennie. Pierwszy z nich pojawi się 20 listopada 2023 r. o godz. 20.00.,
ostatni 29 listopada 2023 r. o godz. 20.00.
• Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.
• Do wygrania są nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.

1. nagroda o wartości 1000 zł
2. nagroda o wartości 800 zł
 3. nagroda o wartości 500 zł

Proponowany przez nas konkurs to ciekawa propozycja dla Państwa uczniów. Zachęcamy, a jednocześnie prosimy o zachęcenie uczniów do wzięcia udziału w organizowanym przez nas konkursie.
Będziemy wdzięczni za okazaną pomoc.

Pełne informacje dostępne są na stronie internetowej konkursu:   akademiamlodziezowa.pl/matematyka/

Do pobrania:
1. Regulamin konkursu (zobacz)

Konkurs - Ogólnopolski Turniej Wiedzy

Zbieramy Talenciaki LIDL

 

 

Zbieramy Talenciaki!

 

Sklepy Lidl wydają Talenciaki do 5.11.2023, a my mamy czas na ich rejestrację do 19.11.2023. 

Pudełka na Talenciaki są przy wejściu do szkoły, w sekretariacie oraz w salach lekcyjnych,

 

a także on-line na stronie https://szkoly.lidl.pl/Talenciaki/szkola?partyId=87040002098

 

Talenciaki zbieramy jako

 

Liceum Ogólnokształcące im. Książąt Pomorskich

w Żukowie.

 

Przyłącz się do akcji, może uda nam się pozyskać monitor interaktywny!

Konkurs Powiatowy „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”

 

W dn.10.10.2023r. w Powiatowym Zespole Szkół w Sierakowicach odbyła się kolejna edycja Konkursu Powiatowego „Podhalańskie, spiskie i orawskie drogi do niepodległości”. Konkurs organizowany jest przez kilka powiatów, m.in. kartuski, świdnicki, tatrzański, wadowicki. Co roku uczniowie przygotowują się do innego zagadnienia. Tegoroczny temat to "160. Rocznica Powstania Styczniowego".

Reprezentanci naszej szkoły- Nikola Matlakowska, Bartosz Kamiński i Oskar Puzdrowski zajęli II miejsce.

Gratulujemy!!!

Wojewódzki konkurs z okazji Święta Niepodległości

„Patriotyzm musi się łączyć z pamięcią. Tej pamięci chcę oddać cześć.
Ale patriotyzm jest też dla przyszłości. I musimy uparcie go budować.”

11.11. 2009 Lech Kaczyński

 

 

Serdecznie zapraszamy uczniów do udziału w konkursie plastycznym i graficznym nawiązującym do Święta Niepodległości.

Wszelkie informacje znajdują się w regulaminie - czytaj więcej

 

Plakat - konkurs z okazji Święta Niepodległości

Ogólnopolski konkurs o lekturach „Myślę, więc czytam - czytam, więc myślę 2023

 

 

Serdecznie zachęcamy uczniów do udziału w ogólnopolskim konkursie o lekturach

„Myślę, więc czytam - czytam, więc myślę 2023”

organizowanym przez młodzież z Akademii Młodzieżowej działającej w ramach Fundacji Szczęśliwe Dzieciństwo.

Konkurs adresowany jest do wszystkich uczniów w wieku 13-18 lat.

Celem konkursu jest popularyzowanie wśród młodzieży szkolnej wiedzy o lekturach szkolnych.

Konkurs polega na rozwiązaniu 4 zagadek dotyczących lektur szkolnych zawartych w krótkich filmach nagranych przez młodzież z Akademii Młodzieżowej.
Filmy będą publikowane na funpage’u Akademii Młodzieżowej na Facebooku oraz na kanale Telewizji Akademii Młodzieżowej na Youtube codziennie.

Pierwszy z nich pojawi się 17 października 2023 r. o godz. 20.00., ostatni 20 października 2023 r. o godz. 20.00.
Wygrywa ten, kto w najkrótszym czasie dobrze rozwiąże wszystkie zagadki filmowe.


Do wygrania są nagrody w postaci kart podarunkowych do wykorzystania na materiały edukacyjne w sklepach sieci Empik.

1. nagroda o wartości 400 zł
2. nagroda o wartości 300 zł
3. nagroda o wartości 200 zł
4-10. nagroda o wartości 50 zł

Pełne informacje dostępne są na stronie internetowej konkursu:

akademiamlodziezowa.pl/literatura/

Regulamin konkursu czytaj więcej

 

Ogólnopolska olimpiada spedycyjno-logistyczna

 

Zapraszamy uczniów kształcących się w zawodach branży SPL oraz wszystkich uczniów wykazujących zainteresowanie, wiedzę i uzdolnienia pokrywające się z wymaganiami olimpiady, do wzięcia udziału w VIII edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-logistycznej.

Zgłoszenia uczestników przyjmuje Iwona Czechowska-Szczudrawa do dnia 22 października 2023r.

Zawody I stopnia odbędą się 17 listopada 2023r. o g.11.00 w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

Zapraszamy do udziału!

 

logo olimpiady

 

Harmonogram oraz link do regulaminu, zakresu tematycznego i materiałów pomocnych w przygotowaniu do Olimpiady.

https://ekonom.ug.edu.pl/web/osl/index.html?lang=pl&ao=regulamin

https://ekonom.ug.edu.pl/web/osl/index.html?lang=pl&ao=materialy

https://ekonom.ug.edu.pl/web/osl/index.html?lang=pl&ao=webinarium_osl

Konkurs na Nagrodę Naukową im. Gerarda Labudy

Logo

 

Instytut Kaszubski z siedzibą w Gdańsku ogłasza czwartą edycję konkursu o Nagrodę im. Gerarda Labudy. Jej adresatami są młodzi uczeni – autorzy pracy (cyklu prac) popularyzującej wiedzę o Pomorzu (jego subregionach: Kaszubach, Kociewiu, Żuławach, Powiślu), opublikowanej w latach 2020-2023. Liczy się data wydania widoczna na stronie tytułowej publikacji. Nagroda to… 25 000 zł!

Szczegółowe informacje dostępne na stronie - zobacz tutaj

Konkurs na esej inspirowany twórczością Johanna Gottfrieda Herdera

Plakat informacyjny - konkurs na esej inspirowany twórczością Johanna Gottfrieda Herdera

 

 

Centrum Herdera Uniwersytetu Gdańskiego  organizuje w semestrze zimowym 2023/24 konkurs dla uczniów szkół średnich woj. pomorskiego na esej inspirowany twórczością Johanna Gottfrieda Herdera (1744-1803). Projekt ten wspiera starania Konsulatu Generalnego Niemiec w Gdańsku oraz Instytutu Filologii Germańskiej na Uniwersytecie Gdańskim, które ogłosiły rok szkolny 2023/24 „Rokiem Herdera". 

 

Trzy główne cele projektu:  

- popularyzacja życia i twórczości J. G. Herdera wśród uczniów szkół średnich woj. pomorskiego, 

- zainteresowanie i motywowanie uczniów do nauki języka niemieckiego, 

- motywowanie uczniów do poznawania kultury niemieckiej. 

 

Przedmiotem konkursu jest napisanie eseju w języku polskim nawiązującego do jednego z sześciu wybranych cytatów J. G. Herdera, które znajdziecie Państwo w regulaminie konkursu na naszej stronie internetowej: www.herder.ug.edu.pl 

 

Finał konkursu przewidziany jest na listopad 2023.

Na uczniów czekają atrakcyjne nagrody!  

Zapraszamy do udziału!

Olimpijska Liga Astronomiczna

Zapraszamy do udziału w Olimpijskiej Lidze Astronomicznej – nowym konkursie organizowanym przez Klub Astronomiczny Almukantarat.

Udział w konkursie to okazja na rozwijanie Waszej wiedzy i zainteresowań z dziedziny astronomii, a także pomoc w przygotowaniu się do ogólnopolskiej Olimpiady Astronomicznej. W Olimpijskiej Lidze Astronomicznej udział mogą wziąć uczniowie 8 klasy szkoły podstawowej oraz wszystkich klas szkół ponadpodstawowych.

Główną nagrodą dla Zwycięzcy Ligi Astronomicznej jest w pełni opłacony pobyt na letnim obozie astronomicznym Klubu Astronomicznego Almukantarat w 2024 r., a dla pozostałych Laureatów – częściowe pokrycie kosztów uczestnictwa w ww. obozie.

Na czym polega konkurs?

Co tydzień publikowane będzie jedno zadanie astronomiczne, które należy rozwiązać i przesłać w ciągu 7 dni na adres mailowy liga@almukantarat.pl. Po upływie 7 dni nadal można przesyłać rozwiązania zadań, jednak nie będzie można za nie otrzymać pełnej ilości punktów.

Podczas trwania Olimpijskiej Ligi Astronomicznej będą się także pojawiały omówienia do poprzednich zadań, ale nie przed upływem tygodnia od publikacji zadania.

Więcej szczegółów znajdziecie na stronie konkursu Olimpijska Liga Astronomiczna oraz w regulaminie konkursu (dostępny na stronie Ligi).

Zapraszamy także do śledzenia strony na Facebooku Facebook/Olimpijska Liga Astronomiczna

 

Logo olimpiady

Ogólnopolski Puchar DFN w zawodach kickboxingu

 

W sobotę 16 września uczeń klasy 2TS Aleksander Bajtała uczestniczył w zawodach kickboxing o Ogólnopolski Puchar DFN. Miło nam poinformować, że zajął 2 miejsce w kategorii kick-light oraz 3 miejsce w kategorii light-contact.

GRATULACJE Alex!!!

Uczeń naszej szkoły Mistrzem Europy w kickboxingu

 

Wielki sukces naszego ucznia Adam Miłosza z klasy 2 OPW - MISTRZEM EUROPY W KICKBOXINGU.

Adam Miłosz w kategorii 75 kg junior młodszy wygrał wszystkie trzy walki, które dały mu złoty medal.

Pierwszą walkę nasz uczeń wygrał z obywatelem Ukrainy 2:1, drugą z obywatelem Turcji również 2:1 a w finale z wygrał z naszym rodakiem 3:0.

Adam Miłosz - jest przykładem, gdzie naukę w naszej szkole można połączyć z pasją, jaką są ciężkie treningi w kickboxingu.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Ogólnopolski Konkurs Uczniowski Cukierni Sowa

Konkurs dla cukierników SOWA

Konkurs

 

Regulamin konkursu - zobacz tutaj

Karta zgłoszenia indywidualne - zobacz tutaj

Karta zgłoszenia zespół - zobacz tutaj

X Międzyszkolny Turniej Wiedzy o Spedycji w Gdyni

 

W piątek 21 kwietnia reprezentacja naszej szkoły uczestniczyła w X Międzyszkolnym Turnieju Wiedzy o Spedycji w Gdyni. Michał Makurat, Jakub Skrzypkowski i Julian Wroński dzielnie reprezentowali naszą szkołę. Michał zajął wysokie IV miejsce.

Gratulacje  dla Was Panowie!

Konkurs wiedzy o Straży Granicznej

 

18 kwietnia w Centralnym Ośrodku Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie odbył się konkurs wiedzy o Straży Granicznej, w którym wzięły udział reprezentacje uczniów z 11 szkół średnich z województw: zachodniopomorskiego i pomorskiego. Uczniowie mieli możliwość sprawdzenia się w rywalizacji sportowej i wiedzy o Straży Granicznej. Naszą szkołę reprezentowali: Igor Gojtowski, Łukasz Januszewski, Paweł Konkol i Mateusz Lewańczyk, którzy drużynowo zdobyli trzecie miejsce!

Gratulujemy! 

 

Centralny Ośrodek Szkolenia Straży Granicznej w Koszalinie - czytaj więcej o konkursie 

Sukces na konkursie Mistrz Parafrazy

 

17 kwietnia Michał Makurat i Paweł Krueger reprezentowali naszą szkołę w X edycji powiatowego konkursu języka angielskiego Mistrz Parafrazy w Kartuzach.

Paweł Krueger z klasy 4 PPL zajął III miejsce.

Gratulujemy!

Konkurs - Dialogi, na scenę!

 

Regulamin konkursu - zobacz tutaj

Konkurs fotograficzny

 

Regulamin Konkursu - zobacz tutaj

X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Plakat X Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

Regulamin Konkursu - zobacz tutaj

Ogólnopolski Konkurs - Wygraj indeks WETI PG

 

Wydział Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki Politechniki Gdańskiej zaprasza uczniów szkół ponadpodstawowych do udziału w Ogólnopolskim Konkursie Projektowym "Wygraj indeks WETI PG". 
Celem konkursu jest popularyzacja zagadnień związanych z urządzeniami elektronicznymi i telekomunikacyjnymi oraz rozwijanie kreatywności wśród młodzieży, a także pozyskanie utalentowanych kandydatów na studia na Wydziale Elektroniki, Telekomunikacji i Informatyki PG.

Laureaci konkursu uzyskują prawo na zasadach preferencyjnych do podjęcia studiów na kierunku Elektronika i Telekomunikacja WETI PG na studiach stancjonarnych w roku otrzymania świadectwa maturalnego po złożeniu dokumentów określonych w zasadach rekrutacji, a także otrzymają stypendia Dziekana Wydziału ETI PG.

Strona internetowa konkursu - zobacz tutaj

 

Logo PG
 

KONKURS - Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro

 

Oddział Geologii Morza w Gdańsku
Państwowy Instytut Geologiczny - Państwowy Instytut Badawczy
zaprasza uczniów szkół średnich do uczestnictwa w XXIV edycji konkursu geologiczno-środowiskowego
"Nasza Ziemia - środowisko przyrodnicze wczoraj, dziś i jutro"
pod hasłem: Geologiczna różnorodność Ziemi

Zapraszamy uczniów szkół średnich na wycieczkę po przebogatych geologicznie zakątkach Ziemi!

Prace zgodnie z regulaminem dostępnym na stronie: http://konkurs.pgi.gov.pl

należy nadsyłać pod adres :

konkurs.geologiczny.gdansk@pgi.gov.pl

Drużyna ZSZiO w Żukowie do rozgrywek w PREDATOR GAMES 2023 wyłoniona

 

50 uczniów naszej szkoły stanęlo do rywalizacji o udział w ogólnopolskich rozgrywach PREDATOR GAMES 2023.

Po długiej i wytrwałej grze udało się wyłonić najlepszych i zarejestrować Drużynę ZSZiO w Żukowie. 

Z niecierpliwością czekamy na rozgrywki!

Wszystkim bardzo dziękuję za udział.

 

Opiekun kółka e-sportowego
 Daniel Darul

Rekrutacja do rozgrywek PREDATOR GAMES

Konkurs filmowy pt. Do czego można wykorzystać wiatr?

 

 

Drodzy Uczniowie!

W ramach Edukacyjnych Targów Kariery EDU OFFSHORE WIND 2023 ogłosiliśmy konkurs filmowy pt. Do czego można wykorzystać wiatr? Jego autorami są pracownicy Wydziału Zarządzania Politechniki Gdańskiej "HUB dla ZIEmii". Można wygrać bardzo atrakcyjne nagrody ufundowane przez MBA Gdańsk University of Technology oraz korporację budowlaną Korporacja Budowlana Doraco Sp z o.o.: tablet, słuchawki, gimbal, sesja mentoringowa, zwiedzanie superkomputera, wizyta w Laboratorium Zanurzonej Wizualizacji Przestrzennej.

 

Więcej informacji na: https://eduoffshorewind.pl/konkursy/konkurs-filmowy/

Rozgrywki gamingowych Predator Games

 

 

W dniach 9 - 12 stycznia 2023 wybrani uczestnicy kółka e-sportowego: Maksymilian Wołoszyk, Damian Henig, Nikodem Kohnke, Bartosz Formela, Nikolas Kleisa, Kacper Laskowsk, Mateusz Mamelski, Klaudia Przespolewska, Piotr Wiśniewski, Jakub Onasz brali udział w rozgrywkach gamingowych Predator Games.

W ramach rozgrywek uczestnicy rozegrali mecze w Fortnite oraz League of Legends. Dzięki dobrej współpracy naszemu zespołowi udało się przejść do półfinału.

Wszyscy uczestnicy rozgrywek otrzymali firmowe placki od Predator Games.

Zapraszam wszystkich chętnych do aktywnego uczestniczenia w kółku e-sportowym, na którym aktualnie kompletujemy osoby do kolejnego turnieju e-sportowego.

 

uczestnicy rozgrywek z ZSZIO w Zukowie

 

 

Opiekun kółka e-sportowego

Daniel Darul

Konkurs Po Morskie Żagle Wiedzy

 

 

Serdecznie zapraszamy uczniów szkół ponadpodstawowych z województwa pomorskiego, którzy do 20 lutego 2023 r. ukończą 15 lat, do udziału w Konkursie Po Morskie Żagle Wiedzy w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy – wsparcie regionalne.

Do udziału w Konkursie można przystąpić indywidualnie lub w zespole dwuosobowym.

Przedmiotem Konkursu jest wykonanie filmu prezentującego morskie i żeglarskie walory województwa pomorskiego wraz z opisem, przy czym:

 1. film:
  1. będzie odnosił się do jednego z następujących obszarów tematycznych:
 • aktywności wodne na różnych akwenach (żeglarstwo i inne sporty wodne);
 • jednostki pływające i infrastruktura (np. jachty, żaglowce, statki rybackie, porty, mariny, przystanie, itp.);
 • zawody związane z morzem, gospodarką rzeczną i jeziorami (np. kapitan, bosman, nawigator morski, nurek, okrętowiec, rybak, biolog morski, itp.);
 • ludzie morza – ich pasje i dokonania;
 • kultura morska i żeglarska w literaturze i sztuce, w tym malarstwo, rzeźba, bursztyn, szanty i pieśni morskie;
 1. będzie trwał: od 1,5 do 2 minut;
 2. zostanie umieszczony na portalu internetowym jako film prywatny, do którego dostęp można mieć wyłącznie poprzez udostępniony przez autora link;

 

 1. opis:
 1. będzie uzasadniał wybór obszaru tematycznego;
 2. będzie liczył maksymalnie 800 znaków ze spacjami.

Nagrodą w Konkursie jest udział w tygodniowym rejsie dalekomorskim organizowanym w ramach Projektu w kwietniu 2023 roku.
Udział w rejsie wymaga od uczestnika posiadania ważnego paszportu lub dowodu osobistego.

Zgłoszenie udziału w Konkursie odbywa się poprzez elektroniczny formularz w terminie do 20 lutego 2023 r. dostępnym pod adresem https://programstypendialny.pomorskie.eu/index.php/998193?newtest=Y&lang=pl

Do wypełnienia elektronicznego formularza potrzebne będą następujące informacje:

 • imię i nazwisko, data urodzenia oraz dane kontaktowe uczestnika Konkursu;
 • nazwa i adres szkoły, do której uczęszcza uczestnik Konkursu;
 • wybrany obszar tematyczny;
 • link do filmu;
 • opis.

Warunkiem udziału w konkursie jest złożenie dokumentów uczestnika projektu oraz oświadczenia dotyczącego zgody na przeniesienie autorskich praw majątkowych do filmu wraz z opisem zgłoszonych w Konkursie do 20 lutego 2023 roku (decyduje data stempla pocztowego) na adres:

Urząd Marszałkowski Województwa Pomorskiego

Departament Edukacji i Sportu

ul. Okopowa 21/27

80-810 Gdańsk

„Po Morskie Żagle Wiedzy”

Załączniki:

 1. regulamin konkursu "Po Morskie Żagle Wiedzy" w ramach projektu Pomorskie Żagle Wiedzy - wsparcie regionalne,
 2. dokumenty wymagane do udziału w Konkursie, w tym:
  1. oświadczenia uczestnika Projektu w odniesieniu do zbioru: Zarządzanie Regionalnym Programem Operacyjnym Województwa Pomorskiego na lata 2014-2020,
  2. oświadczenia uczestnika Projektu w odniesieniu do zbioru: Centralny system teleinformatyczny wspierający realizację programów operacyjnych,
  3. zakres danych uczestnika projektu,
  4. deklaracja udziału w projekcie,
  5. oświadczenie uczestnika projektu realizowanego w ramach Osi Priorytetowej 3 RPO WP 2014-2020 nt. sytuacji po zakończeniu udziału w projekcie.

Informacji na temat konkursu projektów uczniowskich udziela:

Kamila Kargulewicz, tel. 58 32 68 426, e-mail: kargulewicz@pomorskie.eu

Joanna Bajor, tel. 58 32 68 742, e-mail: j.bajor@pomorskie.eu

 

Projekt pn. „Pomorskie Żagle Wiedzy – wsparcie regionalne" jest współfinasowany ze środków Unii Europejskiej w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Pomorskiego 2014-2020.

 

Konkurs Mistrzowie Energii

 

Co trzeba zrobić, aby wziąć udział w konkursie?

Krok 1. Zorganizujcie dowolną szkolną inicjatywę, której celem będzie przekazanie wiedzy na temat tego, dlaczego oszczędzanie energii jest istotne i na jakie sposoby można to robić. Wydarzenie, konkurs plastyczny, projekt edukacyjny – możliwości jest wiele.
Bardzo ważne jest to, aby w dany pomysł zaangażować jak najwięcej uczniów – każda szkoła może wysłać tylko jedno zgłoszenie.

UWAGA! Nie zapomnijcie o zdrowych cyfrowych nawykach – one też są sposobem na to, aby zużywać mniej energii.

Krok 2. Przygotujcie relację z przebiegu Waszej inicjatywy – szczegółowy opis i zdjęcia (to warunek konieczny), opcjonalnie również wideo.

Krok 3. Wypełnijcie formularz zgłoszeniowy – przed jego wysyłką koniecznie zapoznajcie się z Regulaminem konkursu.

Gotowe! Teraz pozostaje czekać na wyniki – trzymamy kciuki za wszystkich!

Więcej informacji o konkursie można znaleźć na stronie: ose.gov.pl/mistrzowie-energii.

Organizując swoje inicjatywy nie zapomnijcie się nimi pochwalić także w mediach społecznościowych. Oznaczajcie swoje wpisy hashtagami: #MistrzowieEnergii #MistrzowieEnergiiChallenge #MistrzowieEnergiiOSE #OSE.

Konkurs dla młodych fachowców w Polsce - Skills Poland 2022

 

 

Jesteś uczniem lub absolwentem Branżowej Szkoły I Stopnia? 

Masz 18-25 lat  

  

Kochasz fach, który wykonujesz i jesteś gotowa/y na największą przygodę swojego życia? 

 

 

Ruszyła 2 edycja największego branżowego konkursu dla młodych fachowców w Polsce 

 

Zarejestruj się, to bardzo proste! 

Zgłoś swój udział w konkursie 

 

I zostań mistrzem Polski w swoim fachu! 

  

Szczegóły na stronie: zobacz tutaj 

IX Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

Dnia 3 czerwca 2022 w naszej szkole odbyła się kolejna edycja Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Sami nie możemy uwierzyć, że już dziewiąta. W tym roku ilość kandydatów zaskoczyła nawet organizatorów.   Zjechali się uczestnicy z całego powiatu kartuskiego. Konkurs podzielony był na dwa etapy: szkoły podstawowe i szkoły ponadpodstawowe. Zwycięzcy byli wyłaniani w tych właśnie dwóch grupach. Patronami konkursu i fundatorami nagród byli: Radio Gdańsk, Wyspa Artystów, Ośrodek Kultury i Sportu Żukowo, Rada Rodziców, Powiat Kartuski oraz Kuratorium Oświaty. Szanowne jury w składzie Katarzyna Dagiel, Iwona Czechowska - Szczudrawa, Celina Leszczyńska Rubin oraz nasz gość specjalny, Paulina Milczanowska, miało twardy orzech do zgryzienia, wybór był naprawdę bardzo trudny. Wszyscy kandydaci zaprezentowali się na wysokim poziome, urzekając widownię swoimi występami. Główny fundator nagrody, Wyspa Artystów za pierwsze miejsce w konkursie przekazała zwycięzcom vouchery na nagranie w profesjonalnym studio dźwiękowym!!!!! Nie możemy doczekać się kolejnej edycji!!! Czekamy z niecierpliwością na przyszły rok.  Wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i gratulujemy talentu i odwagi!!!!

 

Zwycięzcy:

 

Szkoły podstawowe:

 

I miejsce Antonina Bielińska SP5 Kartuzy

II miejsce Lidia Kutniewska SP1 Żukowo

III miejsce Zsófia Fabian SP1 Żukowo

Wyróżnienie Martyna Fogler oraz Zuzanna Hinca SP1 Żukowo

 

Szkoły ponadpodstawowe:

 

I miejsce Kornelia Lica I LO Kartuzy

II miejsce Dominika Gawin ZSZiO Kartuzy

III miejsce Angelika Formella I LO Kartuzy

Wyróżnienie Dominka Sajek ZSZiO Żukowo

Ramona Bistroń ZSZiO Żukowo 

 

Nagroda specjalna: Antonina Bielińska SP5 Kartuzy

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych i utalentowanych muzycznie uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych oraz uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych powiatu kartuskiego do wzięcia udziału w kolejnej edycji Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej. Konkurs organizowany jest przez Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

 

Wszystkie szczegóły konkursu w załączonym regulaminie.

Proszę o przekazanie informacji nauczycielom języków obcych w Państwa szkole.

 

Organizatorzy konkursu

ZSZiO Żukowo

Konkurs AK 80. Największa podziemna armia Europy

 

W związku z obchodami 80. rocznicy przekształcenia ZWZ w AK

zapraszam do udziału w konkursie plastycznym i multimedialnym „AK 80. Największa podziemna armia Europy”.

Informacje szczegółowe dotyczace konkursu - zobacz tutaj

 

Konkurs ekologiczny

Plakat Konkurs Ekologiczny

Konkurs - Polskie serce pękło. Katyń 1940

 

Serdeznie zapraszamy do udziału w III edycji ogólnopolskiego konkursu „Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.
Uczniowie szkół ponadpodstawowych mogą zgłosić swoje prace w trzech kategoriach: 

 

 • plastycznej – zadaniem uczestnika jest stworzenie projektu medalu (awers i rewers) na temat „Katyń – Pamiętamy”,
 • literackiej – zadaniem uczestnika jest przygotowanie pracy na temat „Etos ofiar Zbrodni Katyńskiej w odniesieniu do współczesności”,
 • tekstu piosenki – zadaniem uczestnika jest przygotowanie tekstu piosenki poświęconej Zbrodni Katyńskiej.

 

Wszystkie prace muszą być przygotowane w języku polskim i powinny zostać zgłoszone indywidualnie przez autorów.

Prace będą przyjmowane do 11 marca 2022 r. 

 

Zgłoszenia do udziału w konkursie należy przesłać drogą elektroniczną za pośrednictwem systemu rejestracji na stronie internetowej www.konkurskatynski.pl. 

Wygenerowaną przez system i podpisaną przez uczestnika kartę zgłoszenia przesyłamy pocztą tradycyjną na adres: 

Kancelaria Sejmu, Gabinet Marszałka Sejmu, ul. Wiejska 4/6/8, 00-902 Warszawa

z dopiskiem „III edycja konkursu – Polskie Serce Pękło. Katyń 1940”.

Więcej informacji o konkursie - zobacz tutaj

 

W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek FKL Ravensbrück

 

Instytut Pamięci Narodowej – Komisja Ścigania Zbrodni przeciwko Narodowi Polskiemu, Stowarzyszenie „Rodzina więźniarek niemieckiego obozu koncentracyjnego Ravensbrück” oraz Miasto Ruda Śląska zapraszają do udziału w VIII edycji ogólnopolskiego konkursu recytatorskiego W kręgu poezji i prozy lagrowej więźniarek KL Ravensbrück. Konkurs jest formą oddania hołdu ofiarom zamordowanym w niemieckim, nazistowskim KL Ravensbrück oraz ocalałym, byłym więźniarkom obozu. Jak mówi Maria Lorens, pomysłodawczyni konkursu oraz córka byłej więźniarki KL Ravensbrück Katarzyny Matei – „Jeśli echo ich głosów zamilknie, zginiemy".

 

Szczegółowe informacje na temat konkursu - zobacz tutaj i na facebook'u 

 

Konkurs Mistrz Matematyki

Zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie Mistrz Matematyki! Będzie on rozgrywany w nowym serwisie edukacyjnym Mathematics.live, czyli matematycznej odsłonie Dyktanda.pl.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i średnich, a także do studentów oraz do osób dorosłych. Organizatorzy przygotowali zagadnienia o zróżnicowanym poziomie trudności. Udział w konkursie jest w pełni bezpłatny!

Do rywalizacji o tytuł Mistrza Matematyki przystąpić można TUTAJ.

Konkurs rozgrywany jest w dniach 21.01-27.03.2022 r.

Na najlepszych uczestników czekają cenne nagrody rzeczowe! Z góry wiadomo również, ile punktów wystarczy uzbierać, aby zagwarantować sobie otrzymanie jednej z nagród gwarantowanych. 

Serdecznie zachęcamy do rywalizacji i trzymamy kciuki za zdobycie wymarzonych nagród!

 

Konkurs „POZNAJ MOJE HOBBY”

Pomorski Kurator Oświaty ogłasza Konkurs „POZNAJ MOJE HOBBY” na krótki film o uczniowskich zainteresowaniach organizowany w ramach projektu „Jesteśmy razem!” wspomagającego działania wychowawcze szkół i placówek w województwie pomorskim w roku szkolnym 2021/2022.

Konkurs adresowany jest do uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych. Jego celem jest m.in. popularyzacja wśród dzieci i młodzieży ciekawych propozycji spędzania wolnego czasu jako sposobu na zapobieganie zachowaniom społecznie niepożądanym oraz niwelowanie negatywnych skutków pandemii. Prace można składać do 31 stycznia 2022 r.

Zapraszam uczniów szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w Konkursie.

Szczegółowe informacje zamieszczamy poniżej.          

Pomorski Kurator Oświaty
Małgorzata Bielang


Załączniki:

 1. Regulamin Konkursu „POZNAJ MOJE HOBBY” (docx 39KB)
 2. Karta zgłoszenia ucznia (docx 27KB)
 3. Formularz elektroniczny

Konkurs UG na prezentację tematyczną z zakresu chemii i ekonomii

Załącznik  
PDF icon Regulamin konkursu  
Plik Formularz zgłoszeniowy  

 

Ekowyzwanie

 

Klasa 2Bc wraz z wychowawcą Wioletą Cylka ,brała udział w akcji Ekowyzwanie i zdobyła nagrody- zeszyty z recyklingu Herlitz oraz dyplom. 

Gratulujemy!!!

Konkurs

Konkurs - Młodzi naukowcy i technicy ratują świat


Serdecznie zapraszamy do udziału w ogólnopolskim konkursie o tematyce ekologicznej „Młodzi naukowcy i technicy ratują świat”. Jego celem jest zdobywanie wiedzy na temat zagrożeń i wyzwań, przed którymi stanęła nasza cywilizacja.

DLA KOGO JEST KONKURS?
Do Konkursu zapraszamy młodych ludzi w wieku od 6 do 17 lat mieszkających w Polsce. Uczestnicy zostaną podzieleni na cztery grupy wiekowe:

 • 6-8 lat,
 • 9-10 lat,
 • 11-14 lat,
 • 15-17 lat

W każdej grupie przy tworzeniu Pracy Konkursowej wskazana jest współpraca z kompetentnymi osobami dorosłymi.


JAKIE SĄ NAGRODY W KONKURSIE?
Nagrody przydzielane są oddzielnie w każdej z czterech grup wiekowych.

 • za pierwsze miejsce w danej kategorii: Drony z kamerą 5Mpix oraz Smartbandy.
 • za drugie miejsce: Ozoboty EVO oraz Smartbandy lub Dron z kamerą 5Mpix.
 • za trzecie miejsce: Ozobot EVO lub Ozobot Bit lub Głośniki Muvo Play i Smartbandy lub Dron z kamerą 5Mpix.


Komisja Konkursowa może także przydzielić dodatkowe nagrody, w ramach wyróżnień, autorom innych prac.

Nagrody i wyróżnienia będą wysłane pocztą. Sponsorem nagród i Głównym Sponsorem Konkursu jest Transfer Multisort Elektronik Sp. z o.o.

 

CZYM JEST PRACA KONKURSOWA?
Pracą Konkursową może być:

 • film,
 • scenariusz zajęć dla rówieśników wraz z prezentacją,
 • praca plastyczna lub tekst ilustrowany.

Można też połączyć w całość wybrane formy.


DO KIEDY MOŻNA PRZYSYŁAĆ PRACE KONKURSOWE?
Prace Konkursowe można przesyłać do 31 marca 2022 roku.

Więcej szczegółów, w tym zalecana zawartość pracy konkursowych oraz 13 przykładowych zakresów tematycznych, można znaleźć pod adresem:
https://www.centrumnaukiec1.pl/aktualnosci/konkurs-mlodzi-naukowcy-i-technicy-ratuja-swiat

Serdecznie zapraszamy,  życzymy powodzenia i fantastycznych prac!

 

Regulamin konkursu

Zgłoszenie udziału w konkursie

Zostań mistrzem Polski w swoim fachu

 

 

Jesteś uczniem Branżowej Szkoły I Stopnia?

Masz 18-23 lata (udział w konkursie może wziąć osoba fizyczna urodzona w przedziale wiekowym 01.01.1999 – 12.10.2004)?

 

Kochasz fach, który wykonujesz i jesteś gotowa/y na największą przygodę swojego życia?

Zarejestruj się, to bardzo proste!

Zgłoś swój udział w konkursie!

 

Szczegóły na stronie https://worldskillspoland.org.pl/skillspoland2021-gdansk/

Konkurs graficzny Obrońcy Niepodległej

VIII Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej rozstrzygnięty!

 

Drodzy uczestnicy VIII Powiatowego Konkursu Piosenki Obcojęzycznej,

 

po wysłuchaniu wszystkich nagrań i po bardzo burzliwych obradach wyłoniliśmy zwycięzców naszego konkursu.

Uwierzcie, że bardzo ciężko było zdecydować komu przyznać zwycięskie miejsca, bo wszystkie występy były naprawdę niesamowite, a poziom wykonania bardzo wysoki.

Dziękujemy za udział i niesamowicie cieszymy się, że chcecie dzielić się z nami Waszymi talentami.

Wyniki podzielone są na szkoły ponadpodstawowe i podstawowe. 

 

Szkoły ponadpodstwowe  

 

I miejsce: Klaudia Leyk i Dominika Gawin ZSZiO Kartuzy

II miejsce: Eliza Grzędzicka I LO Kartuzy

III miejsce: Alicja Leszczyńska I LO Kartuzy

 

Wyróżnienia:

 

Oliwia Kostrzewicz ZSZiO Kartuzy

Dominika Płotka ZSP Sierakowice

 

 

Szkoły podstawowe

to pierwsza edycja, w której uczestniczyli młodsi wykonawcy, mamy nadzieję, że ziarenko zostało zasiane i że w przyszłym roku będzie Was więcej.

Poziom występów był niesamowicie wysoki!!!!

 

I miejsce: Kinga Szczypior SP Kamienica Królewska

II miejsce: Marcelina Urban SP Kamienica Królewska

 

 

Zwycięzcom serdecznie gratulujemy, a wszystkim uczestnikom bardzo dziękujemy za udział.

Wszyscy otrzymają dyplomy i miłe niespodzianki.

Zostaną one rozesłane do szkół.

Do zobaczenia w przyszłym roku szkolnym!!!!

 

Organizatorzy konkursu

Powiatowy Konkurs Piosenki Obcojęzycznej

 

 

Serdecznie zapraszamy wszystkich uczniów szkół ponadpodstawowych i uczniów klas 7 i 8 szkół podstawowych udziału w Powiatowym Konkursie Piosenki Obcojęzycznej, który odbędzie się w Zespole Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie.

W tym roku całkowicie inna forma konkursu, przesyłać będziecie filmiki z Waszymi występami.  Konkurs skierowany jest do osób uzdolnionych muzycznie i nie tylko.  

Pokaż nam swój talent!!! Wszelkie niezbędne informacje dostępne w regulaminie konkursu (w załączniku) lub pod adresem e-mail: kamila.sirocka@wp.pl.

Jeszcze raz serdecznie zapraszamy i zachęcamy do wzięcia udziału w konkursie.

 

Nauczyciele Jezyków Obcych w ZSZiO  Żukowo

Regulamin konkursu - zobacz

Zapraszamy do udziału w konkursie

 

Więcej informacji - zobacz tutaj

Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths”

 

TopMaths - Ogólnopolski Konkurs Matematyczny - Labofii.net

 

 

 

 

Ogólnopolski konkurs matematyczny „TopMaths” kierowany jest do wszystkich pasjonatów matematyki, którzy zechcą stawić czoła zadaniom, które odnoszą się do wspomnianej dziedziny nauki. Skierowany jest on do uczniów z obszaru całej Polski, którzy znajdują się na każdym poziomie edukacji, jak również osób dorosłych.

Konkurs zostanie rozegrany online w serwisie edukacyjnym labofii.net 29 kwietnia 2021r.

Udział w konkursie jest bezpłatny i nie wymaga rejestracji w portalu. Zostanie on rozegrany w kategoriach wiekowych: klasy 1-3, 4-6, 7-8, szkoła ponadpodstawowa/dorośli.

Pytania, z jakimi przyjdzie zmierzyć się uczestnikom konkursu odpowiadają najnowszej podstawie programowej. Zostały one opracowane przez nauczycieli matematyki, dzięki temu ich rozwiązywanie stanowić będzie doskonały trening dla uczniów klas VIII i maturalnych (przykładowo, w konkursie dla szkół ponadpodstawowych znajdą się zagadnienia odnoszące się do zakresu materiału występującego na maturze podstawowej, jak również rozszerzonej).

Szczegółowe informacje na temat konkursu można znaleźć pod adresem: https://www.labofii.net/topmaths

 

I miejsce w Polsce w Konkursie Logistycznym dla Dominika Szadach z klasy IV TL

 

Uczeń klasy 4TL Dominik Szadach został ZWYCIĘZCĄ

Ogólnopolskiego Konkursu Logistycznego,

którego organizatorem była Wyższa Szkoła Administracji i Biznesu w Gdyni!

 

Dominik w miesiącu lutym brał udział w pierwszym etapie konkursu, do którego poza nim zakwalifikowało się aż pięcioro uczniów z naszej szkoły!

Dominik zwyciężając w konkursie zdobył między innymi indeks gdyńskiej uczelni, co dla tegorocznego maturzysty jest nie lada kąskiem!

 

Gratulujemy!

 

Dyrekcja

Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

w Żukowie

Zapraszamy do udziału w konkursie - Historia może być ciekawa

Konkurs - Zielona Europa – kolej na kolej!

 

 

 

Drodzy Uczniowie!

 

W ramach Europejskiego Roku Kolei zapraszamy Was do udziału w konkursie Zielona Europa – kolej na kolej! 

Możecie zespołowo przygotować ciekawe filmy lub animacje promujące kolej jako nowoczesny, bezpieczny i ekologiczny środek transportu w Europie, w Polsce, na Pomorzu lub w lokalnym środowisku.

Prace należy skonsultować i dostarczyć do nauczycieli przedmiotów kolejowych w terminie do 23 kwietnia 2021 roku (szkoła przekaże prace do 30 kwietnia 2021 r.).

Na zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody!

Informacje o konkursie, Regulamin i Formularz zgłoszeniowy dostępne są na naszej stronie: https://pomorskieregion.eu/konkurs-dla-modziey-zielona-europa-kolej-na-kolej-n1309

 

Partnerami konkursu są: Pomorska Kolej Metropolitalna S.A. oraz InnoBaltica Sp. z o.o.

 

Dyrekcja 

Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnoksztacących w Żukowie

Konkurs XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijne

 

 

Miło nam poinformować, że w Franciszek Podgórski z klasy II GOT zakwalifikował sie do etapu diecezjalnego XXV Ogólnopolskiego Konkursu Wiedzy Biblijnej.

Etap diecezjalny odbędzie się 21 kwietnia 2021 r.  

W tym roku tematyka konkursu dotyczy Księgi Ezechiela oraz Ewangelii wg Św. Jana.

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

 

Dyrekcja 

Zespołu Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących

w Żukowie

 

V Olimpiada Spedycyjno-Logistyczna

 

 

 

 

Uczniowie klasy IV TL uczestniczyli w  tegorocznej V edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Spedycyjno-Logistycznej.

W zawodach I stopnia Dominik Szadach osiągnął najlepszy wynik i zakwalifikował się do II etapu okręgowego, który odbył się 5 marca za pośrednictwem platformy MS Teams.

Wyścig do ścisłego finału Olimpiady stał na bardzo wysokim poziomie. Niestety, Dominik nie dołączył do grona 38 finalistów, jednak należy zaznaczyć, że na drodze do etapu okręgowego pokonał wielu uczestników z całej Polski.

Gratulujemy wytrwałości i życzymy dużo sukcesów w kolejnych konkursach!

Potyczki transportowe

Gratulacje dla logistyków!!!

 

Uczelnia im. E. Kwiatkowskiego w Gdyni co roku organizuje konkursy dla uczniów szkół średnich, w których główną nagrodą jest indeks WSAiB.

Swoich sił można spróbować w następujących dziedzinach: historia, przedsiębiorczość, wiedza o policji, logistyka, Unia Europejska.

 

Uczniowie naszej Szkoły uczęszczający do Technikum o profilu logistycznym, w ubiegłym tygodniu, brali udział w pierwszym etapie konkursu oczywiście w dziedzinie logistyki.

Niezmiernie miło nam poinformować, że aż sześcioro naszych uczniów zakwalifikowało się do drugiego etapu konkursu!

 

Są to: Dominik Szadach, Wiktoria Cygert oraz Sebastian Karcz z klasy 4TL,

a z klasy 3TKL: Paulina Kuptz, Piotr Splitt i Mateusz Hinz.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki za wyniki w kolejnym etapie konkursu, który odbędzie się już 25.03.2021r.

Konkurs na najciekawszą recenzję książki

Konkurs plastyczny na okładkę książki

Konkurs fotograficzny - Ubierz się w książkę

II miejsce w finale I Konkursu Języka Angielskiego

 

W dniu 6 marca 2020 roku w siedzibie Szkoły Wyższej ATENEUM odbył się finał I Konkursu Języka Angielskiego dla szkół średnich.

Dwóch uczniów z naszej szkoły zmagało się z etapem pisemnym i ustnym konkursu. 

Wojtek Podrażka zajął II miejsce i tym samym wygrał indeks uczelni ATENEUM z opłaconymi dwoma semestrami studiów oraz voucher na FCE lub inny egzamin językowy w British Council.

Drugi uczeń Artur Mioduszewski jako finalista otrzymał kupon ze zniżką na egzamin językowy w British Council.

 

Serdecznie gratulujemy!

49. konkurs „Rodnô Mòwa”

 

Zapraszamy uczniów ZSZiO oraz rodziców do udziału w 49. konkursie „Rodnô Mòwa”
Więcej informacji na stronie http://kartuskiecentrum.kultury.pl/konkurs-rodno-mowanowe-…/

 

II miejsce w finale I Konkursu Języka Angielskiego

 

W dniu 6 marca 2020 roku w siedzibie Szkoły Wyższej ATENEUM odbył się finał I Konkursu Języka Angielskiego dla szkół średnich.

Dwóch uczniów z naszej szkoły zmagało się z etapem pisemnym i ustnym konkursu. 

Wojtek Podrażka zajął II miejsce i tym samym wygrał indeks uczelni ATENEUM z opłaconymi dwoma semestrami studiów oraz voucher na FCE lub inny egzamin językowy w British Council.

Drugi uczeń Artur Mioduszewski jako finalista otrzymał kupon ze zniżką na egzamin językowy w British Council.

 

Serdecznie gratulujemy!

Olimpiada Wiedzy Ekonomicznej i Olimpiada Statystyczna

 

6 listopada 2019 odbyły się w naszej szkole zawody I stopnia  XXXIII Olimpiady Wiedzy Ekonomicznej, którą  organizuje Polskie Towarzystwo Ekonomiczne. Z zagadnieniami olimpijskimi zmierzyli się ekonomiści z Technikum. Do rozwiązania otrzymali 30 pytań testowych,  zadanie z podstaw ekonomii oraz pytanie opisowe na temat „Gospodarka i społeczeństwo w erze czwartej rewolucji przemysłowej”.

 

 

Natomiast 7 listopada uczniowie naszej szkoły przystąpili do zawodów szkolnych IV edycji Olimpiady Statystycznej. Organizatorem Olimpiady jest Główny Urząd Statystyczny i Polskie Towarzystwo Statystyczne. Z kolei w tym konkursie należało wykazać się umiejętnościami  z zakresu statystyki w obszarze analiz społeczno – gospodarczych i sprawnością matematyczną.

 

Życzymy sukcesów!!!

Powiatowy Konkurs Wiedzy Transportowej

 

29 listopada odbył się w naszej szkole konkurs pt. Transport a rozwój gospodarczy kraju, którego celem jest zainteresowanie młodzieży branżą transportowo-motoryzacyjną. 

Uczestnicy musieli wykazać się wiedzą dotyczącą różnych gałęzi transportu, geografii oraz motoryzacji. Najwiecej emocji dostarczył etap 1 z 10, którego zwycięzcy finaliści musieli nie tylko dobrze odpowiadać na pytania, ale również wykazać się niezłą taktyką eliminowania przeciwników. Do wielkiego finału dotarli uczniowie ze szkoły w Sierakowicach, wśród których I miejsce wywalczyła Julia Jereczek. II miejsce zdobyła Agnieszka Brzezińska a miejsce III zdobył Daniel Weremczuk. 

Na wyróżnienie zasługuje także Maks Wierzba z klasy I GPL, który z najlepszym wynikiem dostał się do etapu 1z10. 

Dziękujemy Pani Elżbiecie Szczypior-Ros oraz uczniom Branżowej Szkoły i Zespołu Szkół z Sierakowic za udział w turnieju oraz gratulujemy sukcesu!

Olimpiada ZUS - Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych

 

W dniu 2 grudnia uczniowie klas ekonomicznych wzięli udział w etapie szkolnym Olimpiady "Warto wiedzieć więcej o ubezpieczeniach społecznych" organizowanej przez Zakład Ubezpieczeń Społecznych. Rywalizacja o udział w drugim etapie była ogromna i jeszcze się nie zakończyła. 5 uczestników uzyskało taką samą liczbę punktów i zgodnie z regulaminem w dniu 9 grudnia o godzinie 11.00 odbędzie się dogrywka.
Trzymamy kciuki!

© Copyright - Zespół Szkół Zawodowych i Ogólnokształcących w Żukowie
Wykonane przez daniel.darul.pl na podstawie stylu Bootstrap